Liga belgijska: Dobry początek Polaków

Ruszyły rozgrywki ligi belgijskiej, w której w tym sezonie występuje aż pięciu Polaków. W pierwszej kolejce dobrze zaprezentowali się Jakub Wachnik oraz Adrian Staszewski, których zespoły odniosły wygrane.

Anna Bagińska

Po porażce w Superpucharze siatkarze Knack Roeselare poprawili sobie humor wygrywając 3:1 z Axis Shanks Guibertin. Wygrana wcale nie przyszła aktualnym mistrzom kraju łatwo, musieli w nią włożyć sporo wysiłku. A co gorsza, nie mógł ich wspomóc Piotr Orczyk, który przypomnijmy doznał kontuzji ręki i pauzuje co najmniej kilka tygodni. W meczu od początku gospodarze mieli duże trudności ze skończeniem ataku i mimo odrobienia strat, przegrali pierwszą partię. Po łatwo wygranym drugim secie, znów męczyli się w kolejnym, wygranym na przewagi. W czwartym jednak dominowali i zapewnili sobie tym samym zwycięstwo.

Również trzy punkty na otwarcie sezonu zdobyło Top Volley Callant Antwerpia, w którego składzie występuje aż trzech Polaków: Jakub Wachnik, Mateusz Przybyła oraz Jan Siemiątkowski. Beniaminek na początku meczu sprawił trochę problemów zespołowi z Antwerpii, ale potem gracze rozkręcili się i wygrali spotkanie bez straty seta. Z dobrej strony w tym spotkaniu pokazał się Jakub Wachnik. Wysoka wygrana pozwoliła jego zespołowi wskoczyć na sam szczyt klasyfikacji ligowej.

Ze swojego debiutu w lidze belgijskiej może być też zadowolony Adrian Staszewski. Najpierw jego Asse-Lennik pokonało w Superpucharze mistrza kraju, a teraz w pierwszej kolejce bez straty seta poradziło sobie z VDK Gent. Dodatkowo Staszewski kończył kluczowe piłki, m.in. w zaciętym drugim secie i był drugim najlepiej punktującym w drużynie po atakującym Reinisie Pekmansie. Polski przyjmujący zdobył 16 punktów.

Wyniki meczów 1. kolejki ligi belgijskiej:

Topvolley Callant Antwerpen - Voc Amigos St.Antonius Zoersel 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
Knack Roeselare - Axis Shanks Guibertin 3:1 (23:25, 25:13, 26:24, 25:18)
Noliko Maaseik - Volley Haasrode Leuven 3:1 (25:15, 22:25, 25:17, 25:15)
Prefaxis Menen - Vbc Waremme 3:1 (25:12, 24:26, 25:16, 25:17)
VDK Gent - Volley Asse-Lennik 0:3 (23:25, 30:32, 19:25)