Zagrywka wrocławianek pogrążyła gości

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Bydgoszczanki popełniły we Wrocławiu tyle błędów w przyjęciu, że wygranie przez nie jednego seta można uznać za niespodziankę. Drużyna gospodarzy była lepsza od rywalek we wszystkich elementach siatkarskich.

Przede wszystkim podopieczne Nicoli Negro osiągnęły miażdżącą przewagę w bloku. Nie po raz pierwszy w tym sezonie zespoły grające przeciwko Pałacowi uzyskują dużą przewagę w tym elemencie. W rozmowie z naszym portalem trener Grabowski tłumaczył, że wynika to z taktyki jego zespołu. Bydgoszczanki mają bowiem ryzykować w ataku, a to często wiąże się ze skutecznym blokiem rywalek.

Drużyna Pałacu przyjechała do Wrocławia bez Poli Nowakowskiej i Eweliny Krzywickiej. Zespół gości odczuł brak obu tych siatkarek. Co prawda nieźle spisała się na libero Karolina Portalska (debiut w podstawowym składzie na parkiecie Orlen Ligi), ale już Weronika Fojucik została rozbita przez zagrywki rywalek (14 procent pozytywnego odbioru oraz 5 bezpośrednich błędów) i jeszcze w pierwszej partii opuściła boisko.

Weronika Fojucik spotkania z Impelem nie zaliczy do udanych
Weronika Fojucik spotkania z Impelem nie zaliczy do udanych

Włoszki szkoleniowiec Impelu Wrocław rotował składem w sobotnim starciu, by dać odpocząć swoim podstawowym siatkarkom. Na parkiecie w ogóle nie pojawiły się Katarzyna Skowrońska-Dolata i Kristin Hildebrand. Zastępujące je Joanna Kaczor i Teresa Kossanyiova zdobyły najwięcej punktów dla zwyciężczyń, odpowiednio 23 i 16 oczek. Występ Kaczor miał jednak dwa odbicia. Po świetnej premierowej partii kapitan Impelu znacznie obniżyła loty i zakończyła mecz z 35 procentową efektywnością na siatce.

Trzecią najlepiej punktującą drużyny gospodarzy była Agnieszka Kąkolewska. Środkowa była jednak najbardziej efektywną siatkarką wrocławianek. Zawodniczka skończyła 6 z 10 ataków i aż 8 razy zablokowała rywalki. Statuetkę MVP odebrała Kaczor, ale z pewnością na takie wyróżnienie zasłużyła także Kąkolewska.

Porównanie statystyk:

Impel Wrocław Elementy Pałac Bydgoszcz
7Asy serwisowe2
8Błędy w zagrywce7
53 proc. (4 błędy)Przyjęcie pozytywne43 proc. (14 błędów)
22 proc.Przyjęcie perfekcyjne22 proc.
34 proc. (149/51)Skuteczność w ataku26 proc. (149/38)
10Błędy w ataku10
19Bloki5
Źródło artykułu: