Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dominik Witczak w Asseco Resovii Rzeszów!

Asseco Resovia Rzeszów znalazła następcę dla Jochena Schoepsa. Nowym zawodnikiem Pasów został Dominik Witczak, atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.
Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Mistrz Polski szukał nowego zawodnika po fatalnej kontuzji Jochena Schoepsa, która eliminuje go z gry prawdopodobnie do końca sezonu klubowego. Bartosz Kurek od początku sezonu jest bardzo obciążony, a rzeszowianie w kolejnych tygodniach nadal będą musieli grać co trzy dni. Nowy atakujący był więc niezbędny.

Dominik Witczak zagra w stolicy Podkarpacia na zasadzie wypożyczenia, które wejdzie w życie od początku grudnia. - Powód mojego odejścia do Resovii jest dosyć prosty. To chęć gry. Obecnie jestem trzecim atakującym, a moi koledzy są w dobrej formie, więc szans wyjść na boisko miałbym prawdopodobnie niewiele. Długo się zastanawiałem nad tą decyzją, bo naprawdę nie było łatwo. Jestem bardzo mocno związany z Kędzierzynem. Obowiązuje mnie jednak ważny kontrakt na przyszły sezon i chętnie się z niego wywiążę. Na pewno nie żegnam się definitywnie z klubem, ani z kibicami, bardziej mówię do zobaczenia niebawem - powiedział sam zawodnik.

Dominik Witczak to symbol ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Dominik Witczak to symbol ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Sebastian Świderski, prezes klubu z Opolszczyzny ma świadomość, że dzięki temu wzmacnia Asseco Resovię Rzeszów. - To nie była dla klubu łatwa decyzja. Dominik jest z nami od ośmiu sezonów i w wielu sytuacjach był podporą dla zespołu, sprawdzał się w trudnych momentach odwracając wynik spotkania. W tym sezonie tak budowaliśmy skład, aby ławka dawała możliwości dobrych zmian. Wypożyczając Dominika zostajemy z dwoma bardzo dobrymi atakującymi. Zdajemy sobie sprawę, że tym działaniem wzmacniamy rywala, ale czujemy się silni i chcemy, aby Dominik rozwijał się, wiele grał, a w przyszłym ponownie zagrał w barwach ZAKSY - stwierdził. 

Do dyspozycji Ferdinando De Giorgiego zostają więc Grzegorz Bociek i Dawid Konarski. - Uszanowaliśmy decyzję zawodnika, ponieważ jest dla nas bardzo ważną osobą. Jest profesjonalistą, skupionym na treningach i zdobywaniu doświadczeń. Ta sytuacja pozwoli Dominikowi nabyć kolejnych umiejętności, z korzyścią dla niego i dla nas w kolejnym sezonie - oznajmił włoski szkoleniowiec kędzierzynian.

Czy wypożyczenie Witczaka do Resovii to dobra decyzja ZAKSY?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×