Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siatkarki pięciu klubów Orlen Ligi w reprezentacji Polski

Pięć klubów Orlen Ligi będzie miało utrudnione przygotowania do dalszej części sezonu. Nie jest niespodzianką, że najwięcej reprezentantek kraju jest w Chemiku Police.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Do turnieju eliminacyjnego do igrzysk olimpijskich w szerokim składzie znalazły się 22 zawodniczki z pięciu klubów Orlen Ligi oraz siatkarka występująca w lidze włoskiej. Powrót Bereniki Tomsi do drużyny jest jedną z niespodzianek, atakująca występuje aktualnie w Metalleghe Sanitars Montichiari.

Najwięcej przedstawicielek mają mistrzynie Polski - sześć, brakuje Agnieszki Bednarek-Kaszy, która przyznała, że zdrowie nie pozwala jej na walkę na dwóch frontach. Jest za to Aleksandra Jagieło, której ostatnio w ekipie Jacka Nawrockiego nie było. 

W zespole znalazło się pięć przedstawicielek PGE Atomu Trefla Sopot, a także po trzy z Impela Wrocław i Budowlanych Łódź. W kadrze nie ma Agnieszki Kąkolewskiej, która w ostatnich sezonach walczyła w biało-czerwonych barwach. Do reprezentacji powróciła Milena Radecka

- Cieszymy, że są trzy powołane zawodniczki. Jednak dziewczyny na pewno na tym nie spoczną i kolejne zawodniczki będą walczyły o grę w reprezentacji. Ambicji nie brakuje i pokazują to na kolejnych treningach - przyznał trener Budowlanych, Jacek Pasiński. Jeszcze kilka miesięcy temu w kadrze była Ewelina Brzezińska, tym razem jednak nie znalazła uznania w oczach selekcjonera.

Rodzynkiem z Taurona MKS Dąbrowy Górniczej jest Kamila Ganszczyk, środkowa, dla której poprzedni ligowy sezon okazał się przełomem w karierze.

9 grudnia zostanie podanych 16 nazwisk siatkarek, które bezpośrednio będą się przygotowywać do turnieju w Ankarze.

Powołane zawodniczki wg klubów:

Klub Liczba powołanych Zawodniczki
Chemik Police 6 Bełcik, Jagieło, Maj-Erwardt, Werblińska, Wołosz, Zenik
PGE Atom Trefl Sopot 5 Durajczyk, Efimienko, Kaczorowska, Tokarska, Zaroślińska
Budowlani Łódź 3 Polańska, Pycia, Tobiasz
Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3 Grejman, Kurnikowska, Krzos
Impel Wrocław 3 Kaczor, Radecka, Skowrońska-Dolata
Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1 Ganszczyk
Metalleghe Sanitars Montichiari 1 Tomsia

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×