Developres SkyRes - Pałac: Gospodynie wykorzystały błędy rywalek w ataku

W meczu 21. kolejki Orlen Ligi, Developres SkyRes Rzeszów pokonał Pałac Bydgoszcz 3:2. Rzeszowianki w tym meczu wykorzystały ogromną liczbę błędów przyjezdnych w ataku.

Mateusz Lampart
WP SportoweFakty / Marcin Olczyk

Developres SkyRes Rzeszów przybliżył się do 9. miejsca po fazie zasadniczej Orlen Ligi. W meczu z Pałacem Bydgoszcz gospodynie mogły jednak zdobyć pełną pulę, ale w ich grę po dwóch wygranych setach wkradło się rozluźnienie. To wykorzystały podopieczne Adama Grabowskiego. W tie-breaku lepsze były jednak ponownie rzeszowianki.

Developres do zwycięstwa poprowadziła Magda Jagodzińska. Atakująca uzbierała w tym meczu 24 punkty (41 proc. w ataku, 2 "oczka" zagrywką oraz 5 bloków). Bardzo dobre zawody rozegrała zdobywczyni 18 punktów, Agata Skiba (53 proc. skuteczności, 41 proc. w przyjęciu, 2 bloki). Pomocną zmianę dała Katarzyna Warzocha, która w drugim secie pojawiła się na boisku za Anę Otasević. Dorobek środkowej to 11 "oczek", 50 proc, w ataku, punkt z zagrywki i 3 bloki. Nagrodą MVP została wyróżniona Lucyna Borek, która przyjmowała z 50-proc. efektywnością. W ekipie Jacka Skroka zawiodła wspomniana wcześniej Czarnogórka (25 proc. w ofensywie), ale wiele do życzenia pozostawił również występ Ewa Śliwińskiej (18 proc. skuteczność, 50 proc. w przyjęciu).

Po drugiej stronie siatki liderką była Joanna Kuligowska, która zakończyła występ z 17 punktami (40 proc. w ataku, 32 proc. w przyjęciu, 2 "oczka" serwisem oraz 1 blokiem). Nieźle spisała się także Natalia Misiuna, ale środkowa nie skończyła wielu piłek w ataku (14 punktów, 41 proc. skuteczności, 5 bloków). Poprawnie spisała się atakująca, Jagoda Maternia (16 "oczek"). Zawiodła Ewelina Krzywicka, która w sumie popełniła aż 11 błędów i 6 razy dała się zablokować rywalkom. Szybko zdjęta przez trenera została także Małgorzata Śmieszek, która nie była dla rzeszowianek żadnym zagrożeniem w ataku.