Challenge Cup: Podsumowanie pierwszych spotkań 1/4 finału

Za nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe w Challange Cup. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla byli bardzo bliscy zwycięstwa nad Sisleyem Treviso, jednak ostatecznie musieli uznać wyższość utytułowanych gości z Włoch. W pozostałych spotkaniach nie było już takich emocji i gospodarze skutecznie wykorzystywali atut własnego parkietu.

Rafał Pierz
Rafał Pierz

Francuski Tourcoing L.M. w trzech setach odprawił zespół Piotra Gruszki, Arkas Izmir. Równie szybkie zwycięstwo nad Galatasaray Stambuł odniósł grecki E.A. Patras, natomiast rumuński Tomis Constanta pozwolił ugrać tylko jednego seta zespołowi Metalurga Żłobin.

Niestety własna hala nie pomogła siatkarzom Jastrzębskiego Węgla, którzy po bardzo zaciętym spotkaniu przegrali z włoskim Sisleyem Treviso 3:2. Jednak dwa wygrane przez jastrzębian sety, to dobra zaliczka przed rewanżem i podopieczni Roberto Santillego wciąż mają realne szanse na awans do finałowej czwórki.

Wyniki pierwszych spotkań 1/4 finału Challenge Cup mężczyzn

Tourcoing L.M. (Francja) - Arkas Izmir (Turcja) 3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

Jastrzębski Węgiel (Polska) - Sisley Treviso (Włochy) 2:3 (25:19, 22:25, 25:15, 18:25, 10:15)

E.A. Patras (Grecja) - Galatasaray Stambuł (Turcja) 3:0 (25:20, 25:19, 25:21)

Tomis Constanta (Rumunia) - Metallurg Żłobin (Białoruś) 3:1 (25:19, 25:14, 25:27, 25:17)

Mecze rewanżowe zaplanowano na 18-19 lutego.