Developres - KSZO: Tym razem zagrywka atutem rzeszowianek

W drugim starciu Orlen Ligi o 11. miejsce Developres SkyRes Rzeszów pokonał KSZO Ostrowiec SA 3:0, czym wyrównał stan rywalizacji. Atutem podopiecznych Jacka Skroka była zagrywka oraz jak zwykle niezawodny blok.

Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Godzinę dwadzieścia minut trwało drugie spotkanie Orlen Ligi, którego stawką była 11. pozycja krajowych mistrzostw. Siatkarki Developresu SkyRes pewnym zwycięstwem 3:0 nad KSZO Ostrowiec SA wyrównały stan rywalizacji. Choć sety zakończone do 23, 16 oraz 22, sugerują walkę, gra była jednostronna a jej bohaterkami były wyłącznie rzeszowskie zawodniczki.

Podopieczne Jacka Skroka zdominowały rywalki w każdym elemencie sztuki siatkarskiej, również w popełnianych błędach. To właśnie po pomyłkach gospodyń zawodniczki KSZO zdobyły najwięcej punktów. Kluczowa w przebiegu spotkania okazała się zagrywka duetu środkowych Developresu - Magdaleny Hawryły oraz Katarzyny Warzochy. Gdy któraś ze środkowych meldowała się na linii 9. metra prawie zawsze było to równoznaczne z korzystną serią punktową. Dobrze w tym elemencie spisały się również Ewa Cabajewska, Agata Skiba i Ewa Śliwińska.

Drugim atutem ekipy znad Wisłoka było skuteczne dystansowanie przeciwniczek na siatce. W trakcie tegorocznego sezonu niejednokrotnie podkarpackie zawodniczki pokazywały, że doskonale rozumieją się w pierwszej linii. W meczu przeciwko KSZO potwierdziły to 14 punktowymi blokami.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Wilfredo Leon zagra w polskiej reprezentacji? Jest komentarz

Na próżno szukać w statystykach pozytywów po stronie przyjezdnych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jedyną zawodniczką, która zasługuje na pochwałę jest Dorota Ściurka będąca najrówniej grającą na przestrzeni całego starcia. Przyjmowała najwięcej zagrywek, a mimo to ciągnęła grę w ataku. Łącznie zdobyła 12 oczek, podczas gdy nominalna atakująca - Sandra Szczygioł jedynie 8 przy fatalnym ratio -4 punkty.

Porównanie statystyk:

Developres SkyRes Rzeszów Element KSZO Ostrowiec SA
5 Asy serwisowe 2
11 Zepsute zagrywki 4
41 proc. (37/90) Skuteczność w ataku 31 proc. (33/107)
5 Błędy w ataku 13
33 proc. (2 błędy) Pozytywne przyjęcie 41 proc. (5 błędów)
14 Bloki 7

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×