KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Dmytro Paszycki przegrał z presją i limitami i nie zagra w przyszłym sezonie w Asseco Resovii. Tak samo Łukasz Perłowski

Po tym jak siatkarski świat obiegła informacja o odejściu Oliega Achrema z Asseco Resovii, rzeszowski klub potwierdził, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy dwóch kolejnych zawodników w pasiastych barwach.
Monika Skrzyniarz
Monika Skrzyniarz

We wtorkowej audycji Radio Centrum, Bartosz Górski wiceprezes Asseco Resovii Rzeszów potwierdził to o czym mówiło się od dawna. W przyszłym sezonie w pasiastych barwach nie zobaczymy Łukasza Perłowskiego oraz Dmytro Paszyckiego. Pierwszy jest najstarszym stażem Resoviakiem. Podkarpackich barw broni od 2002 roku.

Z kolei drugi - ukraiński środkowy jest przykładem tego, że nowe przepisy dotyczące limitów obcokrajowców, a raczej poprawka traktowania podwójnego obywatelstwa, są zmorą zagranicznych środkowych chcących występować w PlusLidze

Paszycki w stolicy Podkarpacia spędził jeden sezon. Choć nie do końca sprawdził się w Asseco Resovii, miano jednego z najlepszych wypracował już wcześniej w Cuprum Lubin. Co prawda umowę z rzeszowskim klubem miał podobnie jak Perłowski - na dwa lata, to w związku ze ściągnięciem do klubu nowych-zagranicznych zawodników oraz wejściem w życie nowych przepisów, w przyszłych rozgrywkach jego drogi i podkarpackiego klubu rozejdą się. 

Wicemistrzowie Polski swoimi transferami postawili na obcokrajowców na przyjęciu oraz na ataku, co wyklucza osobę Paszyckiego na środku siatki.

Nowymi zawodnikami z poza kraju nad Wisłą są John Perrin, Thibault Rossard, Gavin Schmitt oraz nowy-stary Marko Ivović. Przypomnijmy, że 9 maja Asseco Resovia ogłosiła, że od przyszłego sezonu z wypożyczenia do AZS-u Politechniki Warszawskiej wraca Bartłomiej Lemański. Dodatkowo Andrzej Kowal dysponuje takimi środkowymi jak Piotr Nowakowski i Dawid Dryja. Nieoficjalnie skład ma uzupełnić Marcin Możdżonek.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Siatkarze walczą o igrzyska, eksperci analizują rywali Biało-CzerwonychSprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna/ Radio Centrum
Komentarze (11)
 • kacki Zgłoś komentarz
  Hej, ale jeśli obcokrajowiec z polskim paszportem miał ważny kontrakt, to czy aby nie mógłby grać na licencji zagranicznej, ale jako Polak, zgodnie z zasadą: prawo nie działa wstecz.
  Czytaj całość
  Przecież właśnie Tichacek może grać jeszcze sezon na zagranicznej licencji, ale jako Polak ze względu na paszport, bo miał jeszcze ważny kontrakt w momencie wprowadzenia nowych przepisów.
  • ajsmen90 Zgłoś komentarz
   Niby nie odpalił, ale jednak wydawało mi się, że drugi sezon zagra lepsze. Teraz nie wiadomo czy to będzie wypożyczenie czy transfer definitywny. zobaczymy.
   • Aidahoo Zgłoś komentarz
    Z tymi sypaczami w Sovii jest duży problem... Lukas jest solidny,stabilny, ale brakuje jednak ten finezji i polotu na światowym poziomie. A Fabian... potencjał widać wielki, ale Kowal nie
    Czytaj całość
    umie go ułożyć.
    • GreenArrow Zgłoś komentarz
     Dima miał sezon bardzo cierpki psychicznie. Teraz może odżyć i znów pokazać, że potrafi rządzić na środku siatki. Też widzę go w Lubinie albo Gdańsku. Ta druga opcja ciekawsza o
     Czytaj całość
     tyle, o ile zostałby w Cuprum Marcus. Perła - może chce jeszcze nieco pograć za lepsze nieco pieniążki? W sumie kiedyś zawodnik ocierający się o kadrę. Szkoda tej jego roli marginalnej w Resovii, ale i taki ktoś w zespole potrzebny. Przynajmniej ciekawie jest w Rzeszowie.
     • stary kibic Zgłoś komentarz
      Dla mnie i tak najciekawszy będzie poziom sypania.. Tutaj będzie klucz do lepszej gry, a co za tym idzie i lżejszych głów. Przyjęcie jest zupełnie nowe, bo nawet TJ w tym zestawieniu
      Czytaj całość
      nie jest zawodnikiem zgranym z innymi.. I mam nadzieję, że ten sezon ustali możliwości trenera. Kolejny skład, kolejne nauki - i żeby na koniec nie okazało się, że wszyscy byli bez formy, albo nietrafionym zakupem, albo nie wytrzymywali presji, tylko sztab doskonale wywiązywał się ze swojej roli. Tak koń ciągnie, jak jest powożony. Rolą powożącego jest umieć go poprowadzić.
      • jaet Zgłoś komentarz
       Ciekawe gdzie Paszycki zakotwiczy? Powrót na stare lubińskie śmieci czy wybrzeże? Z ciekawych środkowych jeszcze się Gladyr nie określił...
       • ZLOTOUSTY Zgłoś komentarz
        Ciekawe jak ta NOWA=stara Resovia zacznie grac????
        • Kris73 Zgłoś komentarz
         Dobrze, Paszycki rzeczywiście przy tych przepisach nie miałby szans na grę, nie sprawdził się do końca w Resovii, ale to nie wyklucza, że w innym klubie może grać naprawdę świetnie.
         Czytaj całość
         Perłowski to i tak już wchodził na nieliczne zmiany. Może przecież jeszcze gdzieś spróbować pograć.
         • Łukasz Goldman Zgłoś komentarz
          no i prawidłowo
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×