WGP: Natalia Pereira MVP. W Dream Teamie siatkarki z Orlen Ligi

W Bangkoku zakończył się turniej finałowy World Grand Prix siatkarek 2016. Złoto przypadło Brazylijkom, a statuetka dla najbardziej wartościowej zawodniczki powędrowała do Natalii Pereiry.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się pięć najlepszych zespołów oraz gospodynie zmagań, Tajki. Najlepszą drużyną fazy grupowej były obrończynie tytułu, Amerykanki, a za nimi uplasowały się Chinki, Rosjanki, Brazylijki i Holenderki.

Po rywalizacji grupowej w Bangkoku awans do półfinałów zdobyły Brazylijki i Holenderki, a także Amerykanki i Rosjanki. Po trzysetowych pojedynkach w wielkim finale znalazły się siatkarki Brazylii i USA.

W walce o medale emocji było mnóstwo, bo oba spotkania zakończyły się po tie-breakach. Najpierw Holenderki przegrywały z Rosjankami 0:2, by potem odnieść zwycięstwo. Zaś w rywalizacji o złoto Amerykanki musiały uznać wyższość Brazylijek.

W dream teamie World Grand Prix znalazły się siatkarki znane z parkietów Orlen Ligi, przyjmująca Kimberly Hill (swego czasu występująca w ekipie z Sopotu) oraz środkowa Rachael Adams (była zawodniczka Pałacu Bydgoszcz i MKS-u Dąbrowa Górnicza). Natomiast statuetka MVP powędrowała do Brazylijki, Natalii Pereiry, która znacząco przyczyniła się do zdobycia złotego medalu.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Sędziowie pomagali gospodarzom? Ekspert grzmi. "Przyłóżcie lód do głowy"

Dream Team World Grand Prix 2016:

Najlepsza rozgrywająca: Nootsara Tomkom (Tajlandia)
Najlepsza atakująca: Lonneke Sloetjes (Holandia)
I najlepsza środkowa: Rachael Adams (USA)
II najlepsza środkowa: Thaisa Menezes (Brazylia)
I najlepsza przyjmująca: Sheilla (Brazylia)
II najlepsza przyjmująca: Kimberly Hill (USA)
Najlepsza libero: Lin Li (Chiny)

MVP: Natalia Pereira (Brazylia)

Końcowa klasyfikacja Final Six World Grand Prix 2016:
1. Brazylia
2. USA
3. Holandia
4. Rosja
5. Chiny
6. Tajlandia

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×