Mistrzynie Polski już na czele. Tabela Orlen Ligi po 1. kolejce

Za nami 1. kolejka sezonu 2016/2017 Orlen Ligi. Na inaugurację rozgrywek zabrakło potężnej dawki emocji, aż cztery spotkania zakończyły się po trzech setach. Pierwszym liderem ekstraklasy został Chemik Police.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Asia Błasiak

W kolejce inaugurującej rozgrywki ekstraklasy najbardziej zacięte spotkanie zostało rozegrane w Muszynie, gdzie Polski Cukier Muszynianka Enea podejmowała Pałac. Bydgoszczanki postawiły trudne warunki, a niemal każdy set kończył się grą na przewagi. Po emocjonującej końcówce czwartej odsłony (31:29!) z triumfu 3:1 cieszyły się Mineralne.

Więcej niż trzy sety zostały rozegrane również w Bielsku-Białej, gdzie BKS Profi Credit 3:1 pokonał odmłodzony Atom Trefl Sopot, oraz w Łodzi, gdzie Budowlane wygrały 3:1 z Legionovią Legionowo.

W 1. kolejce aż cztery z siedmiu konfrontacji zakończyły się w trzech setach. Zwycięstwa na swoim koncie zapisały Chemik Police (z PTPS-em Piła), Impel Wrocław (z KSZO Ostrowiec SA), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (z Developresem SkyRes Rzeszów) oraz Giacomini Budowlani Toruń (z ŁKS-em Commercecon Łódź).

Pierwszym liderem Orlen Ligi zostały mistrzynie Polski, Chemik Police. Za ich plecami uplasowały się wrocławianki, a stawkę na podium uzupełnił jeden z beniaminków - Giacomini Budowlani Toruń.

Wyniki 1. kolejki Orlen Ligi:

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 31:29)
==> RELACJA

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)
==> RELACJA

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 26:24)
==> RELACJA

Impel Wrocław - KSZO Ostrowiec SA 3:0 (25:14, 25:22, 25:17)
==> RELACJA

Giacomini Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
==> RELACJA

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:21, 25:21, 26:24)