ZAKSA - Jastrzębski: dramatyczny pojedynek zakończony zwycięstwem kędzierzynian

W 6. kolejce PlusLigi, po dramatycznej walce, kędzierzynianie pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2. MVP spotkania został wybrany Dawid Konarski.

Anna Kardas
Anna Kardas
WP SportoweFakty / Asia Błasiak
W 5. kolejce PlusLigi kędzierzynianie pokonali ekipę Cerradu Czarnych Radom 3:1, natomiast Jastrzębski Węgiel uległ na własnym parkiecie MKS-owi Będzin 1:3. Tym razem drużynom z czołówki tabeli, przyszło mierzyć się ze sobą.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt, ale na zagrywce pojawił się Rafał Buszek, dzięki któremu prowadzenie gospodarzy urosło do 10:6. Zupełnie rozbici przyjezdni popełniali proste błędy typu: dotknięcie siatki. Dodatkowo miejscowi znaleźli receptę na Macieja Muzaja i przewaga ZAKSY Kędzierzyn-Koźle urosła na 15:8. Wysoką skutecznością popisywał się w tym spotkaniu kędzierzyński atakujący Dawid Konarski. W końcówce jastrzębianie poderwali się do walki, ale było już za późno - odsłonę zakończył zepsutym serwisem Muzaj.

Druga partia rozgrywała się już po myśli drużyny Jastrzębskiego Węgla, której to od początku udawało się utrzymywać dwupunktowe prowadzenie. Jednak tylko do pewnego momentu. Pojedynczy blok Dawida Konarskiego na Scocie Touzinsky'm dał na tablicy wyników wyrównanie 12:12. W decydującym momencie seta natomiast piłkę przechodzącą wykorzystał Grzegorz Kosok i przy stanie 19:21 o czas prosił Ferdinando De Giorgi, ale ręki wciąż nie wstrzymywał Maciej Muzaj. Partia zakończyła się autowym atakiem Grzegorza Boćka.

Trzeci set rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia kędzierzynian 2:0, ale błyskawicznie wyrównali jastrzębianie. Sam Deroo na spółkę z Dawidem Konarskim nie miał litości nad ekipą przyjezdnych i już po chwili kędzierzynianie prowadzili 10:7. W grze ekipy Jastrzębskiego Węgla ponownie pojawiły się proste błędy, a Salvador Hidalgo Oliva pozwolił dwukrotnie zablokować się Benjaminowi Toniuttiemu, który nie odznacza się imponującymi parametrami fizycznymi. Dzięki temu kędzierzynianie zwiększyli swoją przewagę na 14:8. Zupełnie rozbici jastrzębianie nie potrafili stawić oporu ZAKSIE w tym secie. Wynik partii bez historii na 25:16 ustalił Mateusz Bieniek.

Dzięki sprytnym zagrywkom Lukasa Kampy już na początku czwartego seta siatkarze ze Śląska wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Nie popsuło to morale ekipy z Mostowej. Sam Deroo postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i to właśnie dzięki niemu siatkarzom Ferdinando de Giorgiego udało się wyrównać na 12:12. W tym momencie "odpalił" także Rafał Buszek . W końcówce tej odsłony toczyła się twarda walka za każdy punkt - jastrzębianie usilnie próbowali doprowadzić to tie-breaka i to się udało. Grę na przewagi zakończył sprytnie Oliva.

Ostatnia część spotkania rozpoczęła się korzystnie dla gości z Jastrzębia-Zdroju, którzy dzięki zagrywce Olivy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Kędzierzynianie próbowali odrabiać straty i w decydującym momencie meczu wciąż nie było wiadomo, kto go rozstrzygnie na swoją korzyść. Grę na przewagi na 22:20 rozstrzygnął ze środka Mateusz Bieniek.