Brazylijska samba MKS-u Będzin. Rafael Araujo pogrążył GKS Katowice

W meczu 6. kolejki rozgrywek PlusLigi MKS Będzin w derbach województwa śląskiego pokonał 3:1 GKS Katowice. Kluczowym zawodnikiem MKS-u był Rafael Araujo.

Olga Krzysztofik
W sobotę w Sosnowcu zostały rozegrane derby województwa śląskiego, MKS Będzin podejmował GKS Katowice. Spotkanie zapowiadało się ciekawie. Po dwóch setach na tablicy wyników widniał remis 1:1. Jednak po dziesięciominutowej przerwie na boisku lepiej radzili sobie będzinianie, którzy wygrali dwie kolejne partie, a cały mecz w stosunku 3:1.

Dla Zagłębiaków była to druga wygrana w bieżącym sezonie PlusLigi, w dodatku druga z rzędu. Ponownie bardzo dobry występ zaliczył młody rozgrywający MKS-u, Łukasz Kozub. Rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie, a na przestrzeni meczu grał niczym bardzo doświadczony siatkarz.

Statuetką MVP został wyróżniony Rafael Rodrigues Araujo, zdecydowany lider MKS-u. Atakujący zdobył 20 punktów, z czego 19 w ataku (63 proc. skuteczności). Nie bał się wstrzymywać ręki w ważnych momentach, a do tego kończył kluczowe piłki.

Na skrzydle wspierał go Marcin Waliński, autor 12 "oczek" i zarazem drugi najlepiej punktujący spośród będzińskich siatkarzy. Był głównym celem zagrywek GieKSy, a zanotował 67 proc. dokładnego przyjęcia (27 odbiorów, 1 błąd). Z kolei świetnie w bloku spisał się kapitan drużyny, Artur Ratajczak, który tym elementem zdobył 5 punktów.