AZS Częstochowa - Cuprum Lubin: zagrać więcej niż jednego dobrego seta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /

W spotkaniu 15. kolejki PlusLigi AZS Częstochowa zmierzy się z Cuprum Lubin. Częstochowianie w dwóch ostatnich spotkaniach dobrze grali tylko w jednym secie i w sobotnim starciu chcą przełamać niekorzystną serię.

W tym artykule dowiesz się o:

AZS Częstochowa obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Zespół ze Świętego Miasta wygrał zaledwie trzy spotkania i z dorobkiem 9 punktów zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli PlusLigi. Gorszy jest jedynie BBTS Bielsko-Biała. Z kolei Cuprum Lubin w czternastu dotychczasowych pojedynkach odniosło dziewięć zwycięstw, co przełożyło się na 25 punktów i szóstą lokatę.

Faworytem spotkania są goście. O sile Miedziowych w tym sezonie stanowią Łukasz Kaczmarek i Robert Täht. Obaj łącznie zdobyli w tym sezonie ponad 50 proc. punktów wywalczonych przez lubiński zespół. Mają oni solidne wsparcie w Keithu Puparcie, a o kreowanie ofensywnych akcji dba reprezentacyjny rozgrywający - Grzegorz Łomacz.

W AZS-ie próżno szukać gwiazd. Liderami zespołu są Rafał Szymura oraz atakujący. Na tej pozycji na zmianę grają Oleksandr Grebeniuk i Paweł Adamajtis, którzy lepsze występy przeplatają słabszymi. W ostatnich starciach podstawowym graczem AZS-u jest Ukrainiec, ale trudno utrzymać mu wysoką dyspozycję przez całe spotkanie.

Częstochowianie legitymują się serią siedmiu przegranych meczów z rzędu. W dodatku zagrają bez Michała Szalachy, który był jednym z najlepszych środkowych PlusLigi. Szalacha zmaga się z kontuzją kolana i jego występ jest wykluczony. Środek jest natomiast silną bronią lubińskiego zespołu.

Optymizmem fanów AZS-u mogą napawać pierwsze sety ostatnich meczów z PGE Skrą Bełchatów i Lotosem Treflem Gdańsk. W obu przypadkach częstochowianie wygrywali inauguracyjne partie, ale w kolejnych nie potrafili nawiązać walki z przeciwnikiem. Tym razem Akademicy liczą na to, że zagrają więcej niż jednego dobrego seta.

AZS Częstochowa - Cuprum Lubin / 17.12, godz. 17:00.

Zapraszamy na transmisję meczu APP Krispol Września - MKS Ślepsk Suwałki na WP SportoweFakty. Początek transmisji w sobotę (17 grudnia) o godzinie 17.45.

Drużyna Kamila Glika zagra przeciwko Maciejowi Rybusowi w hicie Ligue 1! Zobacz AS Monaco – Olympique Lyon NA ŻYWO w niedzielę o 20:40 w Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.