Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Ligowy plankton i krowi placek, czyli siatkarskie cytaty 2016 roku

Kto ze środowiska siatkarskiego dołączył w zeszłym roku do grona złotoustych i najbardziej zapadł nam w pamięć? Ptzypomnijmy sobie najlepsze wypowiedzi.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Fabian Drzyzga o problemach reprezentacji Polski mężczyzn za kadencji Stephane'a Antigi:

- Przeszliśmy ciężki okres. Nasza drużyna miała duży potencjał, ale on w którymś momencie się rozmył. Było dużo różnych historii, animozji. Ale czy wyplucie tego wszystkiego cokolwiek da? Było, minęło (...) Pierwsza szóstka musi dużo grać, by doskonale się rozumieć na boisku, być pewna siebie. Ale jeśli któryś z chłopaków ma gorszy dzień, trener nie może bać się zrobić zmiany. A takie rzeczy miały miejsce w naszej reprezentacji. Teraz i wcześniej.

Wojciech Czayka o niskiej frekwencji podczas finałów Ligi Światowej rozgrywanych w Krakowie

Wielu kibiców wybrało w tym roku wyjazd na piłkarskie mistrzostwa Europy i nie wystarczyło im pieniędzy na siatkówkę. Wyprawa do Francji była bardzo kosztowna i kibice musieli wybierać (...) Kibice siatkówki w Polsce są wyrobionymi kibicami i doskonale zdają sobie sprawę że w Krakowie na sto procent możliwości gra tylko Serbia, a pozostali szykują formę na igrzyska. Ludzie wiedzą, że Liga Światowa nie jest w tym roku najważniejszą imprezą.

Oskar Kaczmarczyk o turnieju LŚ w Łodzi (z Twittera):

- Mecz Francja - Rosja może decydować o awansie do Final Six. Dodatkowo rewanż za Berlin. Na trybunach 412 osób. Turniej jakby nie w Polsce...

Robert Prygiel o problemach z serwisem swojej drużyny:

- Chłopcy serwowali zachowawczo, starali się nie psuć, a wyszło inaczej. To był, jak mówi Wojtek Stępień, "syndrom krowiego placka", czyli gdy jadąc na rowerze chce się ominąć krowi placek, to na ogół się w niego wjeżdża.

Michał Kubiak o specyficznych relacjach z siatkarzami reprezentacji Iranu:

To nie jest tak, że Irańczyków nie lubimy. My ich kochamy. My tak właśnie okazujemy swoją miłość do innych.

Andrzej Grzyb o Grzegorzu Szymańskim:

- Za czasów, kiedy byłem dyrektorem SMS-u, w szkole miałem Grzegorza Szymańskiego. Podczas jednego z treningów poradziłem mu: "Może byś się Grzesiu położył z tyłu na boisku i piłka by Cię trafiła, albo byś coś zablokował?" A on na to: "Panie dyrektorze, dziewczyny patrzą tylko na atak". To było wszystko z jego strony, koniec dyskusji.

ZOBACZ WIDEO Chińczycy inwestują gigantyczne pieniądze w piłkę nożną. "Ta liga ciągle jest prowincjonalna"

Jarosław Szalpuk o synu Arturze:

- Wyszedł z domu tak samo szybko jak ja. Ja także opuściłem dom w wieku 18 lat. Właściwie dzisiaj prowadzi samodzielne życie. Stało się to bardzo szybko. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, aby wpadać do domu na obiad lub prosić mamę o jego przywiezienie. To jest nieodłączny element. Moja żona od tego się już pewnie nigdy nie uwolni.

Marco Falaschi o swojej funkcji w GKS Katowice:

Chyba nie ma wielkiej historii. Zostałem kapitanem, bo jestem po prostu stary.

Robert Strzałkowski po odwróceniu przez Legionovię Legionowo losów meczu z KSZO Ostrowiec SA:

- Liverpool też przegrywał z Milanem w finale Ligi Mistrzów przegrywał już 0:3, a wygrał. Taka puenta mi się akurat nasunęła. Nie ma więc co dzielić skóry na niedźwiedziu.

Kto był najbardziej złotoustym człowiekiem polskiej siatkówki w 2016 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×