Liga Mistrzyń: Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena zwycięska we włoskich derbach

W meczu 2. kolejki grupy A siatkarskiej Ligi Mistrzyń ekipa Liu-Jo Nordmeccaniki Volley Modena wygrała z Imoco Volley Conegliano 3:2. Dla gospodyń był to drugi triumf w tych rozgrywkach.

Łukasz Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Po pierwszej kolejce obie drużyny miały na swoim koncie zwycięstwa. Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena ograła na wyjeździe Chemik Police (3:1), a Imoco Volley Conegliano wygrał u siebie z Telekom Baku w trzech setach. To zwiastowało duże emocje w Modenie. W składzie gości nie zabrakło Katarzyny Skorupy.

Włoskie starcie było wyrównanym widowiskiem. Już pierwszy set udowodnił, że spotkały się dwie równorzędne drużyny. Przez większość inauguracyjnej partii przewagę miały gospodynie, które miały nawet pięć punktów przewagi. W końcówce przyjezdne zdołały odwrócić losy seta. Dzięki dobrym zagrywkom odrobiły straty i zdobywając cztery punkty z rzędu wygrały pierwszą odsłonę.

To dodało wiatru w żagle przyjezdnym, które narzuciły swoje tempo i w drugiej partii kontynuowały swoją dobrą grę. Set ten był jednak przeciwnością poprzedniego. Tym razem to siatkarki zespołu z Novary miały nawet sześć "oczek" przewagi, ale w końcówce straciły ją. Po grze na przewagi do wyrównania doprowadził zespół z Modeny.

Głupio przegrany set podziałał mobilizująco na drużynę gości. Zawodniczki Imoco Volley Conegliano wręcz zdemolowały rywalki w trzeciej odsłonie. Przyjezdne nie dały żadnym szans rywalkom, które dopiero w końcówce zdołały odrobić część strat i uratować honor, zdobywając 20 punktów, choć przegrywały 12:20.

Gospodynie przetrwały kryzys i w czwartym secie nie popełniły tylu błędów, co w poprzedniej odsłonie. Tym razem to one kontrolowały przebieg partii i utrzymywały dwupunktową przewagę przez większość gry. W końcówce zespół z Modeny nie dał sobie odebrać triumfu, choć wynik oscylował w granicach remisu. O losach meczu zadecydował zatem tie-break. Po wyrównanej i pełnej zwrotów akcji walce decydującego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie.

Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena - Imoco Volley Conegliano 3:2 (23:25, 26:24, 20:25, 25:23, 16:14)

Liu-Jo Nordmeccanica: Brakocević-Canzian, Belien, Heyrman, Marcon, Bosetti, Ferretti, Leonardi (libero) oraz Valeriano, Orzsoy, Garzano.

Imoco Volley: Ortolani, Bricio Ramos, Cella, Folie, Skorupa, De Kruijf, De Gennaro (libero) oraz Danesi, Barazza.

Czy Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena wygra grupę A Ligi Mistrzyń?