Puchar Challenge: drużyna Zbigniewa Bartmana gra dalej

W rewanżowych pojedynkach 1/8 finału Pucharu Challenge faworyci nie zawiedli. Do ćwierćfinałów awansowała między innymi drużyna Zbigniewa Bartmana, natomiast z rozgrywkami pożegnała się Polonia Londyn.

Natalia Witczyk
Materiały prasowe / CEV

Nie było zaskoczenia w rewanżowych starciach 1/8 finału Pucharu Challenge. Najbardziej emocjonujący okazał się mecz w Zagrzebiu. W chorwackiej stolicy gospodarze zdominowali swoich przeciwników ze Spartaka Myjava, wygrywając w trzech setach. Zwycięstwo pozwoliło na rozegranie złotego seta, który zdecydować miał o awansie. W decydującym starciu obydwie ekipy wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, ale ostatecznie, ku niezadowoleniu zgromadzonej publiczności, zawodnicy HAOK Mladost Zagrzeb ulegli 20:22.

W grze o zwycięstwo w rozgrywkach pozostaje nadal Galatasaray HDI Stambuł, czyli drużyna w której występuje Zbigniew Bartman. Turcy nie mieli żadnych problemów, aby rozstrzygnąć rywalizację z Fonto Bastardo Azores. Zarówno na wyjeździe, jak i u siebie, Galatasaray wygrało 3:0.

O Puchar Challenge nie powalczy już Polonia Londyn. Zespół o którym można powiedzieć, że był "polskim" przedstawicielem pokonał w pięciu setach Draismę Dynamo Apeldoorn. O awansie zdecydował jednak wynik pierwszego spotkania, a w nim lepsi byli Holendrzy.

Wyniki:

Fakieł Nowy Urengoj - Bate-BGUFK Borysów 3:0 (25:14, 25:12, 25:21)

OK SIP Sempeter - Viking TIF Bergen 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 25:27)

Maccabi Tel Awiw - Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0 (25:18, 30:28, 25:20)

Galatasaray HDI Stambuł - Fonte Bastardo Azores 3:0 (28:26, 25:22, 25:23)

Chaumont VB 52 - Benfica Lisbona 2:3 (25:23, 25:23, 20:25, 14:25, 13:15)

HAOK Mladost Zagrzeb - Spartak Myjava 3:0 (25:20. 25:22, 25:21); złoty set 20:22

Polonia Londyn - Draisma Dynamo Apeldoorn 3:2 (22:25, 25:23, 18:25, 25:20, 15:9)

Ziraat Bankasi Ankara - MOK Jedinstvo Brcko 3:0 (25:7, 25:13, 25:9)