Asseco Resovia - Cuprum: kolejny potentat straci punkty?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Asseco Resovia Rzeszów
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Asseco Resovia Rzeszów

Przedostatnim meczem 20. kolejki PlusLigi będzie konfrontacja Asseco Resovii Rzeszów z Cuprum Lubin. Pierwsze tegoroczne spotkanie obu ekip zdecydowanie lepiej wspominają zawodnicy Gheorghe Cretu.

Dokładnie godzinę 21 minut trwał mecz 5. kolejki PlusLigi pomiędzy Cuprum Lubin a Asseco Resovią. Wówczas, dość niespodziewanie zwycięstwo odnieśli lubinianie, którzy odprawili faworyzowanych wicemistrzów Polski 3:0.

O tak dobry wynik zadbał Łukasz Kaczmarek,  wybrany później MVP spotkania, lecz również Robert Taht  mocno zapadł rzeszowskiej defensywie w pamięć.

Była to pierwsza porażka Pasów w tegorocznym sezonie, a od tamtego czasu poniosła ich łącznie sześć. Ostatnia z nich miała miejsce w środę. Po raz kolejny wicemistrzowie Polski w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów zostali zmieceni z boiska przez Cucine Lube Civitanova. Włosi dopuścili rzeszowian jedynie w pierwszym secie do głosu, w pozostałych dwóch pewnie ich odprawili bazując na swojej zagrywce.

To właśnie defensywa jest obecnie największym mankamentem w drużynie Asseco Resovii i jest szansą Cuprum na powtórzenie wyniku z 5. kolejki. Jednakże mimo wcześniejszego niepowodzenia Pasów, nadal to one są stawiane w roli faworyta niedzielnej potyczki, a ze swojej strony deklarują chęć rewanżu.

Dodatkowo po sobotniej niespodziance w Kędzierzynie i sensacji w stolicy, gdzie PGE Skra Bełchatów uległa ONICO AZS Politechnice Warszawskiej 1:3, niedzielne spotkanie w rzeszowskiej hali Podpromie będzie okazją dla Asseco Resovii na poprawę swojej sytuacji w ligowej tabeli i umocnienie się na pozycji wicelidera. Zapewni im to zwycięstwo z Cuprum, jednakże czy im się to uda?