I liga: wielkie emocje pod koniec rundy zasadniczej

Do końca rundy zasadniczej I ligi pozostała już tylko jedna kolejka. W przedostatnim akcie na zapleczu PlusLigi emocji i dramaturgii z pewnością nie brakowało.

Jakub Artych
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki
Najciekawiej zapowiadało się spotkanie w Nysie pomiędzy Stalą i KPS Siedlce. Pierwsze dwa sety padły łupem gości, którzy konsekwentnie realizowali swój plan. KPS grał znakomicie w przyjęciu, w efekcie czego rozgrywający Bartosz Zrajkowski miał wielkie pole do popisu. Ostatecznie pojedynek rozstrzygnął się w tie-breaku, w którym triumfowała ekipa z Mazowsza.

Stare siatkarskie porzekadło mówi, że niedobicie przeciwnika przy prowadzeniu 2:0 w setach może skończyć się bardzo źle. Taki scenariusz spełnił się w Sanoku, gdzie miejscowy beniaminek rywalizował ze Ślepskiem Suwałki. Goście w porę powstali z kolan i zdobyli cenne dwa punkty.