WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skandal sędziowski z udziałem Spiridonowa. Zaproponował arbitrowi pieniądze

Do niespotykanego zdarzenia w meczu siatkarskim doszło w rosyjskiej Superlidze. Aleksiej Spiridonow otrzymał od głównego sędziego żółtą kartkę jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Potem było było jeszcze bardziej gorąco i posypały się kolejne kary.
Joanna Wyrostek
Joanna Wyrostek
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Aleksiej Spiridonow

To niezwykły przypadek w siatkówce. Podczas meczu Jeniseja Krasnojarsk z Jugrą Samotłorem Niżniewartowsk doszło do niecodziennej sytuacji, która w rosyjskich mediach opisywana jest jako sędziowski skandal. Tuż przed pierwszym gwizdkiem, główny sędzie Ilja Kołosow, pokazał żółtą kartkę przyjmującemu gości Aleksiejowi Spiridonowowi. Wprowadził tym samym w osłupienie zawodników obu zespołów i kibiców. Najbardziej zaskoczony był sam siatkarz. - Sędziowie już przed meczem chcieli nas po prostu "przydusić". Dawno nie widziałem czegoś takiego, żeby tak otwarcie oszukiwali, tak ''świnili" - mówił Spirdonow. - Wstyd! Wielki wstyd takim sędziom. Żółtą kartkę przed spotkaniem dali mi za to, że w czasie rozgrzewki dotknąłem stojaka, na którym wisi siatka.

Tak więc już przed pierwszą akcją atmosfera na boisku była bardzo gorąca, a z każdą minutą stawała się coraz bardziej napięta. Gracze Jeniseja i trener Jurij Czerednik często nie zgadzali się z decyzjami sędziów i trzeba przyznać, że w dużej mierze pretensje były uzasadnione. Pod koniec drugiego seta, kiedy przyjmujący Jugry Andrej Titicz uderzył wysoko ponad dłońmi rywali, a sędzia odgwizdał dotknięcie bloku, trenerowi i zawodnikom Jeniseja puściły nerwy. Jurij Cherednik rzucił się w stronę stolika sędziowskiego, a gracze naskoczyli na arbitra na słupku sędziowskim. W rezultacie Spiridonow otrzymał czerwoną kartkę, a gospodarze - punkt bonusowy.

Po meczu zawodnik wyjaśniał, co tak wzburzyło sędziego. - Podszedłem do drugiego arbitra i zaproponowałem mu pieniądze, jeśli tylko będzie sprawiedliwie sędziował. W tym meczu wszystko odbywało się po to, aby Jugra Samotłor uniknęła po rundzie zasadniczej gry w play-out.

Siatkarza bronił trener Jurij Czerednik, jego zdaniem całej sytuacji byli winni sędziowie. - Sprowokowali go wiedząc, że to porywczy i nadpobudliwy człowiek. Wszyscy doskonale wiedzą, że on po prostu taki jest. Są sędziowie, którzy podchodzą do tego normalnie i są tacy, którzy go prostu nie lubią i specjalnie prowokują.

Mecz Jenisej Krasnjarsk przegrał 1:3, a Aleksiej Spiridonow rozegrał jedno ze słabszych spotkań w sezonie, zdobywając 15 punktów przy zaledwie 36-procentowej skuteczności. Na razie nie wiadomo, czy Wszechrosyjska Federacja Siatkówki zdecyduje się nałożyć na przyjmującego jeszcze większe sankcje, czy poniesie on jedynie regulaminową karę finansową za czerwoną kartkę i krytykowanie sędziów.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki: nawet jeśli urwie mi nogę, do końca będę walczył o życiePolecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>
Czy wierzysz, że sędziowie celowo sprowokowali Aleksieja Spiridonowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Biznes Online

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • kroter32 0
  Ten koles naprawde dziala mi na nerwy...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mossad 2
  Joasia , piekny tylul wyskrobalas i zero komentarzy....
  Daj sobie spokoj z pisaniem , dla obopolnej korzysci
  Ani to madre , ani smieszne
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)