Grot Budowlani - Impel: statystyki na bok, niech przemówi boisko!

Na tę rywalizację zanosiło się już od kilku tygodni, choć wielu zapowiadało ją także przed sezonem. W walce o finał Orlen Ligi Grot Budowlani Łódź mierzą się z Impelem Wrocław. Pierwsze z dwóch spotkań odbędzie się w Atlas Arenie.

Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

W poprzednim sezonie Impelki sięgnęły po brązowy medal Orlen Ligi, zaś Grot Budowlane zajęły piąte miejsce. W obu ekipach sporo się jednak zmieniło i obecnie trudno jest wskazać faworyta w tej parze. W "obecnych konfiguracjach" oba zespoły mierzyły się ze sobą trzykrotnie - dwa razy w rozgrywkach ligowych, gdzie górą był ten, kto był gospodarzem meczu, a także raz w półfinale Pucharu Polski. Tu lepsze okazały się łodzianki.

- Zarówno my, jak i Impel to już nie te same drużyny, co nawet na początku sezonu. Trzeba włożyć dużo energii i skupienia w to spotkanie domowe. Kluczowe będzie wygranie za trzy punkty, by z dobrym nastawieniem móc jechać do Wrocławia - Błażej Krzyształowicz.

Atut własnej hali może być bardzo istotny w tej rywalizacji. Ekipa z Łodzi w bieżących rozgrywkach w Atlas Arenie przegrała tylko raz, z Developresem SkyRes Rzeszów. W listopadzie do Łodzi przyjechały Impelki i doznały porażki w trzech setach. Fazę zasadniczą siatkarki z "betkami" na koszulkach zakończyły z przytupem - w czterech ostatnich meczach straciły tylko dwa sety. W tej grupie znajduje się też m.in. wygrany 3:1 mecz z Chemikiem Police.

We Wrocławiu runda rewanżowa również zakończyła się dość pozytywnie. Z czterech ostatnich spotkań podopieczne Marka Solarewicza wygrały trzy, w tym - podobnie jak łodzianki - pokonały w czterech setach Chemika. Komplet punktów w starciu z wrocławiankami wywalczył Developres w ostatniej kolejce.

Już do końca sezonu Impelki będą musiały radzić sobie bez kontuzjowanej Agaty Sawickiej, która nabawiła się kontuzji kolana właśnie w meczu przeciwko Grot Budowlanym w Hali Orbita w połowie lutego. Jej miejsce zajmują jednak młode zdolne Magda Stasiak i Maria Stenzel.

Pojedynek pomiędzy Grot Budowlanymi a Impelem swoje epicentrum może mieć w różnych miejscach. Znakomicie w ostatnich kolejkach spisują się atakujące obu ekip - Kaja Grobelna oraz Katarzyna Konieczna. Nie brakuje efektownych zagrań na środku w wykonaniu Gabrieli Polańskiej i Sylwii Pyci po łódzkiej stronie siatki, czy Moniki Ptak oraz Agnieszki Kąkolewskiej po stronie wrocławskiej.

Do tego na pozycji rozgrywających obejrzymy Pavlę Vincourovą, która lubi bawić się z blokiem rywalek, a także Michę Hancock, którą lubią nie tylko kibice Impela, ale również wszyscy gracze w "Wygraj Orlen Ligę", którzy mają ją w składzie.

Półfinały, podobnie jak mecze o poszczególne miejsca, toczą się systemem mecz i rewanż. Za każdym razem gospodarzem jest drużyna niżej sklasyfikowana po fazie zasadniczej.

Grot Budowlani Łódź - Impel Wrocław / wtorek, 4 kwietnia 2017 r., godz. 20:30

Jaki wynik padnie w meczu Grot Budowlanych z Impelem?