LŚ 2017: zwycięstwo Rosjan. Najbliżsi rywale Polaków odwrócili losy meczu z Włochami

W spotkaniu 3. kolejki turnieju pierwszej dywizji Ligi Światowej w Pau, reprezentacja Rosji po tie-breaku pokonała Włochy, chociaż była bliska porażki w czterech setach.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / CEV
Włosi i Rosjanie traktują tegoroczną LŚ jak poligon doświadczalny dla młodszych zawodników. Przez to te ekipy przystępowały do niedzielnego pojedynku z takim samym bilansem, a mianowicie z zaledwie jednym zwycięstwem w pięciu dotychczasowych konfrontacjach.

Starcie Sbornej z Italią od początku zapowiadało się na bardzo zacięte i takie też było. Praktycznie wszystkie partie rozstrzygały się w końcówkach, a wydawało się, że włoscy siatkarze wygrają batalię 3:1, gdyż prowadzili w czwartej odsłonie 23:21. Jednak ostatecznie Włosi przegrali IV seta do 21, a także tie-break (10:15), przez co musieli zejść z boiska jako pokonani.

Wicemistrzom olimpijskim nie pomogła dobra forma atakującego Giulio Sabbiego (31 punktów). Natomiast w szeregach triumfatorów najlepiej spisał się Dmitrij Wołkow, który zapisał na swoim koncie 19 oczek.

Rosjanie będą kolejnym rywalem Polaków w LŚ, a potyczka zostanie rozegrana 15 czerwca (czwartek) o godzinie 20:25.

Włochy - Rosja 2:3 (33:31, 23:25, 25:21, 23:25, 10:15)

Włochy: Candellaro (4), Giannelli (3), Botto (23), Sabbi (31), Ricci (6), Antonow (16), Colaci (libero) oraz Lanza (libero), Pesaresi, Buti (1), Vettori (1), Piano (1), Randazzo.

Rosja: Wlasow (10), Feoktistow (14), Wołkow (19), Żygałow (16), Kurkajew (10), Antipkin (2), Martyniuk (libero) oraz Zelenkow (libero), Likhosherstow (1), Kowalew, Szczerbinin.