Montreux Volley Masters: grupowe rywalki Polek w finale

Reprezentacje Niemiec i Brazylii awansowały do finału turnieju w Montreux. Obie drużyny rywalizowały w grupie z Polkami. Ekipa z Ameryki Południowej wygrała 3:1 z obrończyniami trofeum Chinkami.

Organizatorzy przygotowali na sobotę największą dawkę siatkówki spośród sześciu dniu turnieju. Rozegrano cztery mecze. Kibice nie nacieszyli się długo grą gospodyń. Młoda, zawodna reprezentacja Szwajcarii przegrała 0:3 z Polkami, a zestaw najskuteczniejszych Biało-Czerwonych Malwina Smarzek i Agnieszka Kąkolewska staje się tradycją.

Dostarczycielem punktów była w Montreux nie tylko Szwajcaria, ale również Tajlandia. Drużyna z Azji spotkała się na koniec turnieju z Holenderkami. Tak rozsierdziła je zwycięstwem 25:22 w trzecim secie, że w czwartym została zdemolowana 8:25. Pomarańczowe przypieczętowały w ten sposób wygraną 3:1.

W niedzielę w finale zmierzą się reprezentacje Niemiec i Brazylii. Warto przypomnieć, że obie rywalizowały w "polskiej grupie" i nieznacznie wyprzedziły podopieczne Jacka Nawrockiego.

Niemki wygrały 3:1 z Argentyną. Mecz był pojedynkiem najskuteczniejszych siatkarek dnia. Eliana Rodriguez zdobyła 23 punkty dla zespołu z Ameryki Południowej, ale swoją drużynę poprowadziła do zwycięstwa autorka 22 "oczek" Louisa Lippmann.

Wygrana 3:1 Brazylijek z Chinkami nie jest wielkim zaskoczeniem, ale jej rozmiar mógł być nadspodziewanie wysoki. Drużyna z Ameryki Południowej prowadziła 2:0 w setach i miała wówczas trzy piłki meczowe. Azjatki uratowały w tym momencie honor. Doprowadziły do walki na przewagi w trzecim secie, którego zakończyła asem serwisowym na 29:27 Xiangyu Gong.

Na więcej nie starczyło Azjatkom pomysłu i energii. W czwartym secie ponownie rządziła Brazylia, więc Chinki nie obronią trofeum sprzed roku.

Wyniki 5. dnia turnieju Montreux Volley Masters 2017:

Holandia - Tajlandia 3:1 (25:22, 25:18, 22:25, 25:8) Najwięcej punktów dla Holandii - Celeste Plak 17, Marrit Jasper 17; dla Tajlandii - Pleumjit Thinkaow 15, Pimpichaya Kokram 14

Szwajcaria - Polska 0:3 (16:25, 16:25, 16:25) Najwięcej punktów dla Szwajcarii - Maja Storck 12, Madlaina Matter 7, Marrit Jasper 17; dla Polski - Malwina Smarzek 18, Agnieszka Kąkolewska 11

Argentyna - Niemcy 1:3 (27:25, 19:25, 25:27, 19:25) Najwięcej punktów dla Argentyny - Elina Rodriguez 23, Paula Yamlla Nizetich 13; dla Niemiec - Louisa Lippmann 22, Jennifer Geertles 16

Brazylia - Chiny 3:1 (25:17, 25:22, 27:29, 25:16) Najwięcej punktów dla Brazylii - Rosamaria Montlbeller 22, Tandara Calxeta 22; dla Chin - Xiangyu Gong 20, Xiaotong Liu 12