Komplet libero w dąbrowskim MKS-ie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza
zdjęcie autora artykułu

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zakontraktował zawodniczkę, która będzie rywalizowała z Kingą Drabek na pozycji libero. To Kamila Colik, występująca w ostatnim sezonie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- Bardzo się cieszę, że mogę w nadchodzącym sezonie grać dla kibiców MKS-u, których bardzo serdecznie witam. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować wiele wygranych meczów - mówiła 25-latka w krótkiej rozmowie z klubowym portalem. Colik zaczynała zawodową grę w AZS UŚ Katowice, potem trafiła drugoligowej ekipy MCKiS-u Jaworzno. W zeszłym roku dzięki udanym testom w Ostrowcu Świętokrzyskim libero otrzymała angaż w miejscowym KSZO i zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Colik w sezonie 2016/2017 Orlen Ligi wystąpiła łącznie w 15 spotkania, rozgrywając 24 sety i notując dokładne przyjęcie zagrywki na poziomie 46 procent. Katowiczanka będzie miała okazję poprawić statystyki swoich Orlen Ligowych występów, o ile wygra rywalizacji na swojej pozycji z Kingą Drabek, dla której szykuje się trzeci sezon z rzędu w zagłębiowskim klubie.

Klub w najbliższym czasie ogłosi kolejne nowe nazwiska w składzie Taurona MKS-u na kolejny sezon. Do uzupełnienia pozostają dwa miejsca na przyjęciu oraz jedno na ataku i środku siatki. Pojawiały się głosy, że do Dąbrowy Górniczej powróci Katarzyna Konieczna (ex-Impel Wrocław), ale źródła bliskie klubowi odrzucają tę plotkę.

Kadra Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza  na sezon 2017/2018

Pierwszy trener: Magdalena Śliwa  Drugi trener: Ireneusz Borzęcki Trener przygotowania motorycznego: Piotr Karlik Fizjoterapeuci: Magdalena Barańska, Adam Korecki Statystyk: Rafał Zając

Rozgrywające: Ewelina Tobiasz, Agata Michalewicz  Przyjmujące: Marta Ciesiulewicz, Patrycja Polak  Środkowe: Aleksandra Sikorska, Barbora Purchartova  Atakujące: Aleksandra Lipska  Libero: Kinga Drabek, Kamila Colik

ZOBACZ WIDEO: Kontuzja kręgosłupa przerwała karierę polskiego rajdowca. Teraz jest gotów, by wrócić

Źródło artykułu: