MŚ U-21: znamy pierwszych półfinalistów

W drugim dniu zmagań drugiej fazy mistrzostw świata juniorów w siatkówce poznaliśmy pierwszych półfinalistów tej imprezy. To reprezentacje Brazylii i Rosji.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Po drugim dniu rozgrywek sytuacja w grupie E nadal nie jest klarowna, bowiem do półfinału nadal mogą teoretycznie awansować trzy zespoły. Na pewno nie będą to jednak Chiny, które poniosły drugą porażkę. Taki wynik eliminuje ich już z walki o medale. Zespołowi z Azji w wygranej nie pomogła dobra dyspozycja w bloku. Zdobyli tym elementem aż 30 punktów. Jednak to Iran wygrał 3:2 i nadal liczy się w walce o czołową czwórkę. Szanse mają też drużyny Polski i Kuby, chociaż Polakom po wygranej 3:0 nad rywalami z gorącej wyspy, brakuje tylko zwycięskiego seta w meczu z Iranem.

Sytuacja w grupie F jest za to bardzo klarowna. Rozegrane w środę mecze wyłoniły z niej pierwszych półfinalistów. Pierwszym została Brazylia, która w trzech setach pokonała reprezentację Argentyny. Albicelestes dzielnie walczyli. Z wyjątkiem pierwszego seta, zacięta walka trwała do końcówek partii, w których lepsi okazywali się Canarinhos.

Drugim półfinalistą została Rosja, która musiała włożyć nieco więcej energii w wygraną nad reprezentacją Kanady. W pierwszym secie potrafiła odrobić kilkupunktowe straty i wygrać, w kolejnej partii ta sztuka się już nie udała. Przegrany set wyraźnie podrażnił Rosjan, którzy pewnie wygrali dwie ostatnie odsłony spotkania, co dało im miejsce w czołowej czwórce turnieju.

Iran - Chiny 3:2 (25:17, 23:25, 26:24, 20:25, 15:10)

Iran: Aghchehli, Mojarad, Einisamarein, Mosaferdashliboroun, Esfandiar, Karimisouchelmaei, Khamaneh (libero) oraz Salehi, Shahsavand, Yali, Ramezani

Chiny: Zhou, Wang, Yu, Jiang, Liu, Guo, Yang (libero) oraz  Tao, Li, Du, Chen

Brazylia - Argentyna 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

Brazylia: Bertolini, Mascarenhas, Roque, Elias, Cardoso, Silva, Maique (libero) oraz Ventura, Moraes, Honorato, Rodrigues

Argentyna: Martinez, Benavidez, Arreche, Bucciarelli, Loser, Roberts, Arroyo (libero) oraz Elgueta, Giraudo, Palonsky

Rosja - Kanada 3:1 (28:26, 25:27, 25:21, 25:13)

Rosja: Semyszew, Abajew, Kononow, Melnikow, Jakowlew, Piskariew, Melkożerow (libero) oraz Klets

Kanada: Sani, Loeppky, McCarthy, Passalent, Epp, Gyimah, Pereira (libero) oraz Elser, Mawdsley