MŚ U-18: dobry start Polek z Kolumbią. Emocje na własne życzenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski kobiet U-18
Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski kobiet U-18

Kadetki prowadzone przez Rafała Gąsiora wygrały na inaugurację mundialu 3:0 z kadrą Kolumbii, ale wyraźnie brakowało im stabilności. Dobrze to widać było po wynikach setów.

W tym artykule dowiesz się o:

Trzy punkty na start mundialu to zawsze cenna zdobycz i młoda polska kadra ma prawo być zadowolona ze spotkania, ale zdarzały się momenty, w których można było uniknąć nerwowości. Polki prowadziły wyraźnie w pierwszym secie, by potem pozwolić rywalowi na podgonienie wyniku i nerwowe rozstrzygnięcia, ostatecznie na swoją korzyść (25:23).

Po solidnym laniu w drugim secie zespół z Ameryki Południowej (22. w rankingu FIVB, siedem pozycji niżej od Polski) wziął się do pracy i mocno popracował blokiem, w ten sposób uzyskując prowadzenie. Dopiero gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 21:17 dla Kolumbijek, Biało-Czerwone przebudziły się w ataku i wyrównały stan seta, a następnie sprytem wywalczyły sobie triumf w trzecim secie i komplet punktów.

Polska właściwie zmiażdżyła przeciwnika w ataku (39:19), a trener Rafał Gąsior mógł liczyć zwłaszcza na pewną rękę Aleksandry Gryki (12 pkt) i Zuzanny Góreckiej (11 pkt). Natomiast w polu zagrywki nasze rodaczki urządziły sobie prawdziwy festiwal, zdobywając asami aż 14 punktów. Najbardziej ochoczo punktowały zagrywką Gryka i Zaborowska (4 i 3 pkt). Do poprawy zostaje gra blokiem (9:4 w tym elemencie dla Kolumbii), poza tym polskie zawodniczki oddały rywalkom po własnych pomyłkach aż 24 punkty.

20 sierpnia o godzinie 0:30 polskiego czasu podopieczne trenera Gąsiora zagrają drugi mecz w turnieju, tym razem naprzeciw nich stanie kadra Tajlandii.

Polska - Kolumbia 3:0 (25:23, 25:7, 27:25)

Polska: Górecka, Bałuk, Hnatyszyn, Laskowska, Zaborowska, Gryka, Mazur (libero) oraz Szczurowska, Andersohn, Jagła.