MŚ U-18: Włochy i Dominikana w finale. Polki zagrają o dalekie miejsce

Poznaliśmy finalistki mistrzostw świata U-18 - o złoto zagrają Włoszki i Dominikanki. Natomiast reprezentacja Polski zawalczy o 15. miejsce mundialu.

Olga Krzysztofik
Reprezentacja Polski siatkarek U-18 Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Polski siatkarek U-18
Po pięciu dniach rywalizacji w fazie grupowej po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup zanotowały awans do najlepszej szesnastki. Natomiast pozostałe zespoły walczą w play-offach o miejsca 17-20.

Najważniejszym wydarzeniem ósmego dnia mistrzostw były mecze półfinałowe. Jednak nie dostarczyły one tak wielkich emocji, jak można było się spodziewać.

Dominikanki rozprawiły się z Rosjankami w trzech setach, a Włoszki ograły Turczynki 3:1. Tym samym w wielkim finale Dominikanki zagrają z obrończyniami tytułu, Włoszkami, a Turcji i Rosji pozostanie walka o brązowy medal.

Przed reprezentacją Polski rywalizacja o 15. miejsce. W fazie play-off Biało-Czerwone poniosły same porażki - w 1/8 finału uległy 2:3 Dominikanie, w walce o miejsca 9-16 przegrały 1:3 z Brazylią, a ósmego dnia turnieju w meczu o lokaty  13-16 uległy 1:3 Serbkom. Stąd ostatniego dnia mundialu nasza kadra zagra o 15. pozycję.

Natomiast o 5. miejsce bój stoczą Niemki i Japonki, w grze o 7. pozycję spotkają się USA i Argentyna, a w meczu o 9. lokatę Białoruś i Brazylia, o 11. miejsce zmierzą się Peru i Korea Południowa, o 13. pozycję Serbia zagra z Kolumbią, o 15. lokatę zawalczą Polki i Słowenki.