Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ferdinando De Giorgi spotkał się z PZPS-em

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszło do spotkania szefów PZPS oraz wydziałów i pionów merytorycznych z selekcjonerem reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgim.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Ferdinando De Giorgi WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi

Spotkanie poświęcone było omówieniu raportów za sezon reprezentacyjny 2017 złożonych przez De Giorgiego, trenera przygotowania fizycznego, sztab medyczny, psychologiem oraz wyników badań medycznych.

W dyskusji ze strony PZPS uczestniczyli: Jacek Kasprzyk (Prezes PZPS), Tomasz Karasiński (Sekretarz Generalny PZPS), Paweł Papke (przewodniczący Wydziału Szkolenia), Zdzisław Gogol (przewodniczący Wydziału Trenerskiego), Włodzimierz Sadalski (Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia), Hubert Tomaszewski (menedżer kadry) i Mariusz Szyszko (rzecznik kadry).

W trakcie rozmów omówione zostały kwestie merytoryczne związane z przygotowaniami do sezonu, to jest do Ligi Światowej i ME 2017. Wiele miejsca poświęcone zostało na poruszenie spraw związanych z kolejnymi wyzwaniami stojącymi przed męską reprezentacją Polski.

Ferdinado De Giorgi przyznał, że nie był to udany sezon, mimo ciężkiej pracy wykonanej przez drużynę. Wyjaśnił, że to on, jako trener, zdecydował o modelu zespołu stanowiącego "mix doświadczenia z młodością". Ten model okazał się nieskutecznym i bierze za to odpowiedzialność. Wskazał jednocześnie, że istnieje spora grupa zawodników młodego pokolenia, którzy przy wsparciu starszych graczy mogą stanowić o sile kadry Polski w przyszłych latach. Podkreślił również, że PZPS zapewnił optymalne warunki przygotowań i startów.

Raporty i relacja ze spotkania z De Giorgim zostaną przeanalizowane przez Wydziały Szkolenia i Trenerski. Z kolei ich wnioski przedstawione zostaną Zarządowi PZPS, który zbierze się 20 września. Na tej podstawie Zarząd dokona oceny sezonu i ewentualnie podejmie decyzje personalne dotyczące sztabu szkoleniowego.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kurek: Robienie rewolucji dla rewolucji to nie jest dobra droga

Czy Ferdinando De Giorgi powinien zostać zwolniony w funkcji selekcjonera reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPS
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×