Ferdinando De Giorgi spotkał się z PZPS-em

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Ferdinando De Giorgi

W czwartek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej doszło do spotkania szefów PZPS oraz wydziałów i pionów merytorycznych z selekcjonerem reprezentacji Polski, Ferdinando De Giorgim.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie poświęcone było omówieniu raportów za sezon reprezentacyjny 2017 złożonych przez De Giorgiego, trenera przygotowania fizycznego, sztab medyczny, psychologiem oraz wyników badań medycznych.

W dyskusji ze strony PZPS uczestniczyli: Jacek Kasprzyk (Prezes PZPS), Tomasz Karasiński (Sekretarz Generalny PZPS), Paweł Papke (przewodniczący Wydziału Szkolenia), Zdzisław Gogol (przewodniczący Wydziału Trenerskiego), Włodzimierz Sadalski (Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia), Hubert Tomaszewski (menedżer kadry) i Mariusz Szyszko (rzecznik kadry).

W trakcie rozmów omówione zostały kwestie merytoryczne związane z przygotowaniami do sezonu, to jest do Ligi Światowej i ME 2017. Wiele miejsca poświęcone zostało na poruszenie spraw związanych z kolejnymi wyzwaniami stojącymi przed męską reprezentacją Polski.

Ferdinado De Giorgi przyznał, że nie był to udany sezon, mimo ciężkiej pracy wykonanej przez drużynę. Wyjaśnił, że to on, jako trener, zdecydował o modelu zespołu stanowiącego "mix doświadczenia z młodością". Ten model okazał się nieskutecznym i bierze za to odpowiedzialność. Wskazał jednocześnie, że istnieje spora grupa zawodników młodego pokolenia, którzy przy wsparciu starszych graczy mogą stanowić o sile kadry Polski w przyszłych latach. Podkreślił również, że PZPS zapewnił optymalne warunki przygotowań i startów.

Raporty i relacja ze spotkania z De Giorgim zostaną przeanalizowane przez Wydziały Szkolenia i Trenerski. Z kolei ich wnioski przedstawione zostaną Zarządowi PZPS, który zbierze się 20 września. Na tej podstawie Zarząd dokona oceny sezonu i ewentualnie podejmie decyzje personalne dotyczące sztabu szkoleniowego.

ZOBACZ WIDEO: Bartosz Kurek: Robienie rewolucji dla rewolucji to nie jest dobra droga

Źródło artykułu: