Dafi Społem - Indykpol AZS: efektowne zwycięstwo olsztynian

Indykpol AZS Olsztyn w drugiej kolejce PlusLigi 2017/2018 szybko, łatwo i przyjemnie rozprawił się na wyjeździe z Dafi Społem Kielce (3:0).

Tomasz Rosiński
siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn
Olsztynianie przystępowali do środowej konfrontacji w dobrych humorach po sobotnim zwycięstwie 3:1 z Espadonem Szczecin. Natomiast kielczanie w poprzedniej serii gier polegli z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

Od samego początku zdecydowanie lepiej radzili sobie siatkarze z Olsztyna, którzy szybko wypracowali sobie bezpieczną przewagę, wychodząc na prowadzenie 11:3 przy zagrywce Tomasa Rousseaux. Spokojnie rozgrywał Paweł Woicki, zaś jego klubowi koledzy pewnie kończyli kolejne akcje, natomiast w trudnych momentach ratowali się blokiem (8:17). Gospodarze już nie mieli żadnych argumentów w inauguracyjnym secie, w którym polegli do 10.

AZS nie zamierzał zwalniać tempa, a dobrze prezentował się Jan Hadrava, który nie tylko udanie atakował, ale również posyłał trudne zagrywki na stronę rywala (3:7). Na środku siatki błyszczał Daniel Pliński, zaś przyjezdni wygrywali 18:12 i pewnie zmierzali po triumf w drugiej odsłonie. Podopieczni Roberto Santilliego do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia, odnosząc wiktorię 25:19.

Po dziesięciominutowej przerwie kieleccy zawodnicy nie dali się zdominować, jak w poprzednich partiach i przez pewien czas dotrzymali kroku Indykpolowi AZS-owi Olsztyn (11:11). W połowie seta wyższy bieg włączyli Jakub Kochanowski i spółka, którzy prowadzili 15:11. Miejscowi gracze popełniali sporo błędów własnych, przez co nie byli w stanie odrabiać strat (16:21). Goście potrafili postawić kropkę nad "i", wygrywając III odsłonę 25:18, a cały mecz 3:0.