Mistrzyni olimpijska poślubiła partnerkę. Są razem od czterech lat

Kira Walkenhorst, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w siatkówce plażowej, ogłosiła na Instagramie, że poślubiła swoją partnerkę. Z Marią Kleefisch są razem od czterech lat.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Kira Walkenhorst i Laura Ludwig na gali w Hamburgu Newspix / Wenn / Kira Walkenhorst i Laura Ludwig na gali w Hamburgu

Kira Walkenhorst to jedna z najlepszych siatkarek plażowych w historii. Przed rokiem zdobyła złoty medal podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, co było ukoronowaniem jej kariery. Jej partnerka - 34-letnia Maria Kleefisch - również uprawia tę dyscyplinę, ale tak wielkich sukcesów nie odniosła.

Walkenhorst i Kleefisch parą były od czterech lat. Obie zdecydowały się na ślub. Przysięgę małżeńską siatkarki złożyły sobie na plaży w Timmendorfer. Druhną na uroczystości była Victoria Bieneck, która również rywalizuje w popularnej "plażówce".

27-letnia mistrzyni olimpijska nie ukrywała się ze swoją orientacją. Gdy kręcono film dokumentalny "Ludwig / Walkenhorst - droga do złota", to występowała wraz ze swoją życiową partnerką - Marią Kleefisch. - To część mnie. Jeśli ktoś ma z tym problem, to nie interesuje mnie to. Chyba że taką opinię mają moi rodzice lub bliscy - powiedziała Walkenhorst w jednym z wywiadów.

Złoty medal olimpijski Walkenhorst zdobyła wraz z Laurą Ludwig. Zawodniczki te to ścisła światowa czołówka w siatkówce plażowej. Na swoim koncie duet ten ma wiele innych sukcesów.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Kusznierewicz: Pioruny waliły jeden po drugim dookoła. To były chwile grozy
Czy jesteś przeciwko małżeństwom osób tej samej płci?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×