Liga Mistrzyń: historyczny wynik Developresu SkyRes! Rzeszowski zespół zagra w fazie grupowej

Dla Developresu SkyRes to świetny debiut w europejskich rozgrywkach. W rewanżu rzeszowianki pokonały 3:1 Nova KBM Branik Maribor, dzięki czemu zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Olga Krzysztofik
siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów
W pierwszym spotkaniu 3. rundy kwalifikacji do fazy grupowej medalistki mistrzostw Polski zwyciężyły 3:1, dzięki czemu w rewanżowym spotkaniu musiały wygrać tylko dwa sety, by znaleźć się w najlepszej szesnastce prestiżowych rozgrywek.

Rzeszowianki mocno otworzyły ten pojedynek, bo od wyniku 4:0. Polski zespół prezentował się bardzo dobrze, dzięki czemu spokojnie utrzymywał wysokie prowadzenie. Jego atutem była gra w obronie i bloku, co zmuszało przyjezdne do popełniania błędów. Świetnie spisywały się w szczególności Helene Rousseaux i Jelena Blagojević. Premierowego seta gospodynie wygrały bardzo pewnie, bo do 15.

Krótka przerwa odmieniła oblicze Novej, która drugą partię rozpoczęła o wiele lepiej (1:4). Teraz niemoc dotknęła siatkarki Developresu, Lorenzo Micelli apelował do swoich podopiecznych o trudniejszą zagrywkę, która wywierałaby presję na rywalkach. Od stanu 5:9 poprawiły one skuteczność ataku, co zaowocowało ważną punktową serią przy wymagającej zagrywce Blagojević (12:9). W dalszej części seta rzeszowianki zagrały konsekwentnie, dzięki czemu prowadziły 2:0, co oznaczało, że awansowały do fazy grupowej Ligi Mistrzyń!

W związku z tym trener Micelli zdecydował się na dwie zmiany, kolejną odsłonę w składzie rozpoczęły Natalia Gajewska i Klaudia Kaczorowska. Początek był udany w wykonaniu gospodyń, ale potem dość zaskakująco straciły swoje prowadzenie - w wyniku błędów własnych i niskiej skuteczności, w ataku zawodziła Adela Helić czy Kaczorowska (13:18). Przez złą grę ten set uciekł polskiej ekipie.

Lepsze przyjęcie przełożyło się na lepszy atak, a to z kolei na objęcie prowadzenia. Przewaga dodała rzeszowiankom pewności siebie, a Julia Andruszko dała dobrą zmianę za Kaczorowską. Choć Developres prowadził 19:12, to roztrwonił całą tę przewagę (19:19). Zła gra i proste błędy sprawiły, że podopieczne Micellego musiały walczyć o zwycięstwo w nerwowej końcówce, którą ostatecznie wygrały 27:25.

W fazie grupowej Ligi Mistrzyń zagrają trzy polskie drużyny - Developres SkyRes Rzeszów, Chemik Police i Grot Budowlani Łódź. 16 listopada 2017 roku odbędzie się losowanie składów czterech grup, do których trafią po cztery zespoły.

Developres SkyRes Rzeszów - Nova KBM Branik Maribor 3:1 (25:15, 25:20, 20:25, 27:25)

Developres SkyRes: Rousseaux, Ptak, Hawryła, Kaczmar, Blagojević, Helić, Sawicka (libero) oraz Gajewska, Żak, Kaczorowska, Andruszko, Żabińska.

Nova KBM: Mlakar, Sobocan, Pintar,Najdić, Kaucic, Jerala, Koskelo (libero) oraz Vovk, Krajnc.

Wynik pierwszego meczu: 3:1 dla Developresu SkyRes.

Awans: Developres SkyRes Rzeszów.

Jak oceniasz grę Developresu SkyRes Rzeszów w Lidze Mistrzyń?