Impel - Trefl Proxima: krakowianki zdobyły Wrocław po zaciętej batalii

WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Siatkarki Trefla Proximy Kraków

W meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet 2017/2018, Trefl Proxima Kraków po pięciosetowej batalii okazał się lepszy od Impelu Wrocław.

Trudno było wskazać faworyta sobotniego pojedynku we Wrocławiu, a obydwie ekipy chciały zwyciężyć i oddalić się od strefy spadkowej LSK.

Bardzo dobrze konfrontację rozpoczął Impel, który po asie serwisowym w wykonaniu Valerie Nichol prowadził 12:8. Wrocławianki starały się kontrolować boiskowe wydarzenia i odskoczyły swojemu przeciwnikowi na sześć punktów (17:11). Wydawało się, że gospodynie w pierwszym secie już nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. Jednakże do ciężkiej pracy zabrały się krakowianki, które najpierw doprowadziły do remisu 20:20, by ostatecznie za sprawą skutecznej gry duetu Ewelina Brzezińska - Martyna Łukasik triumfować do 20.

Po zmianie stron na fali były przyjezdne, które wygrywały 10:7. Dyspozycja obydwu zespołów była nierówna, a błędy siatkarek Trefla sprawiły, iż Impel Wrocław objął prowadzenie 15:12. Udanie w bloku radziła sobie Nichol, zaś pewnie atakowała Tamara Gałucha (23:19). Co prawda przyjezdne walczyły ambitnie do końca, lecz ostatnie słowo należało do miejscowego klubu, który odniósł wiktorię 25:23.

Martyna Łukasik brylowała, zaś podopieczne Alessandro Chiappiniego szybko wypracowały sobie trzy punkty przewagi (3:6). Nic sobie z tego nie zrobiły wrocławskie siatkarki, którym znak do ataku dała Natalia Murek (12:9). Gra była szarpana z obydwu stron i wszystko miało się rozstrzygnąć na finiszu. W końcowym rozrachunku więcej zimnej krwi zachowały krakowianki (24:26).

Przegrany III set nie podłamał gospodyń, które pragnęły doprowadzić do tie-breaka w tym spotkaniu. Na boisku trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. O losach odsłony ponownie miała zadecydować gra na przewagi, w której tym razem lepiej zachowały się wrocławianki, zwyciężając 26:24.

W decydującej partii lepiej radził sobie Trefl Proxima, który wyszedł na prowadzenie 7:5. Ambitnie walczący Impel Wrocław podjął rękawicę w tym secie, lecz ostatnie słowo należało do krakowianek, które wygrały tie-breaka 15:13 i cały mecz 3:2.