Puchar Polski: Trefl Gdańsk rozbił Stal AZS PWSZ Nysa i zameldował się w półfinale

W konfrontacji 1/4 finału Pucharu Polski siatkarzy, Trefl Gdańsk w trzech partiach rozprawił się ze Stalą AZS PWSZ Nysa i awansował do Final Four rozgrywek.

Tomasz Rosiński
drużyna Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: drużyna Trefla Gdańsk
Przed rokiem los również skojarzył Stal i Trefla, ale w fazie 1/8 finału PP. Wówczas lepsi po czterosetowej walce okazali się gdańszczanie, którzy ponownie chcieli zwyciężyć i zameldować się w półfinale, co im się udało.

Od startu rywalizacji podopieczni Andrei Anastasiego rzucili się do frontalnych ataków i wyszli na prowadzenie 9:6. Spokojnie rozgrywał TJ Sanders, zaś udanie w ofensywie radził sobie Artur Szalpuk. Zespół z Nysy miał problemy w przyjęciu, a to skrzętnie wykorzystywali goście (11:17). Przyjezdni już do końca inauguracyjnego seta kontrolowali sytuację na boisku i triumfowali do 19.

W drugiej partii Trefl Gdańsk nie zamierzał zwalniać tempa i kończył akcję za akcją (4:9). Nyska drużyna popełniała sporo błędów własnych i nie była w stanie podjąć walki z gdańszczanami. Skuteczny w ofensywie był Damian Schulz, a jego zespół zwyciężył 25:17.

Stal AZS PWSZ Nysa była bezradna wobec kolejnych udanych zagrań zawodników z Trójmiasta. Ciężar gry próbował brać na swoje barki Mateusz Mika, a wspomógł go atakujący Schulz (11:14). Gospodarze - ku uciesze miejscowych kibiców - podjęli jeszcze rękawicę w tej odsłonie. Jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali 3. seta 26:24, zaś całą potyczkę 3:0.

W półfinale Pucharu Polski Trefl Gdańsk zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.