Liga Mistrzów: długa podróż na krótki mecz Cucine Lube

Cucine Lube Civitanova wygrało 3:0 z Fenerbahce SK Stambuł w 4. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Faworyt prowadził praktycznie przez całe spotkanie i nie pozwolił sobie na potknięcie w żadnym secie.

siatkarze Cucine Lube Civitanova WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Cucine Lube Civitanova
W ospałej atmosferze najgłośniejsi byli siatkarze Cucine Lube Civitanova po swoich udanych akcjach. Nie ma co ukrywać, przyjechali do Turcji w roli faworyta i nie potrzebowali dużo czasu, żeby pobudzić się do punktowania Fenerbahce SK Stambuł. Okazji do pokrzyczenia nie brakowało. Przy prowadzeniu 12:4 przyjezdnych trudno było oczekiwać, że wypuszczą przewagę z rąk i w Stambule będzie jeszcze gorąco. Fenerbahce poderwało się, starało się złapać przeciwnika za nogawkę, ale bez powodzenia. Cucine Lube wygrało pierwszego seta 25:20.

Atutami zespołu z Włoch były ataki Taylora Sandera, który skończył 5 z 7 piłek w pierwszym secie. Także w drugiej rundzie miał sporo do powiedzenia, a starali się dotrzymać mu kroku Davide Candellaro i Osmany Juantorena. Ucieczka faworyta wydarzyła się w kuriozalnych okolicznościach. Fenerbahce trzymało się blisko przeciwnika do momentu, w którym popełniło dwa błędy podwójnego odbicia z rzędu. Cucine Lube nie musiało nawet dotykać piłki, by wyjść na prowadzenie 16:13. Kilka minut później triumfowało 25:19.

W poprzednim meczu Cucine Lube wygrało z Fenerbahce 3:1. Najgorsza w jego wykonaniu była trzecia partia. Włoska ekipa nie utrzymała w niej koncentracji i dała się zaskoczyć przeciwnikom znad Bosforu. W Stambule do żadnego zwrotu akcji nie doszło. Gospodarze popełniali po prostu za dużo błędów, by przycisnąć przeciwnika. Cucine Lube wygrało 25:18, 3:0 i po nieco ponad godzinie walki mogło pakować się w drogę powrotną.

Cucine Lube Civitanova przesunęła się na szczyt tabeli i czeka na odpowiedź dotychczasowego lidera Sir Colussi Sicoma Perugia, który zagra wieczorem z Knackiem Roeselare. Ekipy z Włoch rządzą w grupie A, natomiast Fenerbahce dołuje. W czterech meczach ugrało dwa sety, zero punktów i Turkom nie pozostało do uratowania nic poza twarzami w pozostałych kolejkach.

Fenerbahce SK Stambuł - Cucine Lube Civitanova 0:3 (20:25, 19:25, 18:25)

Fenerbahce: Gładyr, Sket, Quesque, Yatgin, Tekeli, Toy, Hazirol (libero)

Cucine Lube: Christenson, Candellaro, Sander, Stanković, Sokołow, Juantorena, Grebennikov (libero)