BBTS - Cerrad Czarni: radomianie zdobyli Bielsko-Białą i komplet punktów

Cerrad Czarni odnieśli swoje dziesiąte zwycięstwo w PlusLidze 2017/2018. W sobotę radomianie w czterech setach uporali się na wyjeździe z BBTS-em Bielsko Biała.

Tomasz Rosiński
siatkarze Cerradu Czarnych Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: siatkarze Cerradu Czarnych Radom
Przed sobotnią potyczką w Bielsku-Białej zdecydowanie wyżej stały notowania radomian, którzy jednak przystępowali do rywalizacji bez swoich nominalnych atakujących (Jakub Ziobrowski i Michał Filip), przechodzących rekonwalescencję. BBTS, autsajder rozgrywek, liczył na sprawienie niespodzianki.

Zespół z Radomia od startu pojedynku starał się narzucić swój styl gry i po skutecznym zagraniu Tomasza Fornala prowadził 7:3. Umiejętnie rozgrywał Dejan Vincić, który dobrze współpracował na środku siatki z Dmytro Teriomenką. Gospodarze próbowali walczyć i po udanym bloku Piotra Łukasika przegrywali tylko 16:17. Jednakże goście byli w stanie odeprzeć napór rywali i zwyciężyć w inauguracyjnej partii 25:22.

Podrażnieni miejscowi zawodnicy tuż po zmianie stron zabrali się do ciężkiej pracy, wzmocnili zagrywkę i wygrywali 6:1. Taki obrót spraw nie podłamał podopiecznych Roberta Prygla, którzy sukcesywnie odrabiali straty i w końcu doprowadzili do remisu 15:15. Przez pewien czas na boisku trwała wymiana ciosów i wszystko miało się rozstrzygnąć na finiszu (20:20). Ostatecznie lepiej końcówkę rozegrali radomianie, triumfując do 22.

Po dziesięciominutowej przerwie BBTS Bielsko-Biała musiał postawić wszystko na jedną kartę. Ciężar gry na swoje barki brał Oleg Krikun i to dzięki niemu gospodarze objęli prowadzenie 10:7. Wydawało się, że miejscowy klub ma wszystko pod kontrolą, ale Cerrad Czarni Radom poderwali się do walki i doprowadzili do gry na przewagi. W niej więcej zimnej krwi zachowali bielszczanie, odnosząc wiktorię 26:24.

Goście nie zamierzali stracić choćby jednego puntu w Bielsku-Białej, dlatego też wyszli na czwartą odsłonę bardzo skoncentrowani. Udanie na środku poczynał sobie Norbert Huber, a na skrzydłach skuteczni byli Kamil Kwasowski oraz Tomasz Fornal (12:15). W tym momencie BBTS poprawił swoją grę w bloku i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 19:19, co zapowiadało emocje w decydującej fazie seta. Po wojnie nerwów tę partię (26:28) i cały mecz 3:1 wygrali przyjezdni, a MVP został wybrany Kwasowski.