Bogdan Serwiński: Żeńska siatkówka jest za droga. Pieniądze ją zabiły

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Olczyk / Na zdjęciu: Bogdan Serwiński
WP SportoweFakty / Marcin Olczyk / Na zdjęciu: Bogdan Serwiński
zdjęcie autora artykułu

Polski Cukier Muszynianka Muszyna wycofała się z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet. - Nie mamy pieniędzy na dalsze funkcjonowanie zawodowego klubu. Nie zamierzamy działać na kredyt - mówi Bogdan Serwiński, prezes i trener zespołu.

Drużyna występowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nieprzerwanie od 2004 roku. Wywalczyła w tym czasie cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski. Wielokrotnie występowała również w Lidze Mistrzyń, a w 2013 roku sięgnęła po Puchar CEV.

Bogdan Serwiński, prezes i trener zespołu, przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", że nie ma pieniędzy na dalsze funkcjonowanie klubu.

- Zawsze byliśmy wypłacalnym klubem i wywiązywaliśmy się ze wszystkich zobowiązań. Teraz nie możemy ich zaciągać, bo nie pozyskaliśmy sponsorów na kolejny sezon. Przez piętnaście lat graliśmy w elicie i uważam, że utrzymywanie klubu na takim poziomie w tak małym miasteczku było heroizmem - wytłumaczył.

Serwiński uważa, że żeńska siatkówka jest za droga. - Klub padł ofiarą wybujałych żądań finansowych zawodniczek. Cenę płacimy nie tylko my, ale i inne kluby, które albo ledwie wiążą koniec z końcem, albo tak jak my muszą wycofać się z LSK. Polskich klubów nie stać na tak wysokie pensje, jakie są obecnie płacone - przyznał.

ZOBACZ WIDEO Zobacz, jak Vital Heynen ogłaszał kadrę na Ligę Narodów. Mówił tylko po polsku

Źródło artykułu:
Czy zgadzasz się z opinią Bogdana Serwińskiego na temat żeńskiej siatkówki?
Tak
Nie
Nie mam zdania
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (7)
avatar
Robinsław Kruzowicz
9.05.2018
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Pan trener miał takie składy że nie jedna drużyna mogła marzyć ale zero wyników, więc ktoś wreszcie zakręcił kurek i płacz!  
mirmur
9.05.2018
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Pan trener zapomniał jak jego źródełko z kasą biło i biło i mial u siebie ówczesną śmietankę siatkówki. Teraz opowiada bzdury, że ktoś chce zarobić kasę na swoich umiejętnościach. Nawet nie chc Czytaj całość
mirmur
9.05.2018
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
avatar
obiektywny
9.05.2018
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Pana Serwińskiego "płacz nad rozlanym mlekiem"! Po części sam się przyczynił do "wybujałych żądań" zawodniczek! Był czas, że w Muszynie grały najlepsze polskie (i nie tylko) siatkarki. Przychod Czytaj całość
avatar
fakiewicz
8.05.2018
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Moim zdaniem... LSK powinna "iść na żywioł". Wszelka ingerencja "zielonego stolika", wszelkie ograniczenia- limity... np co do ilości grających cudzoziemek... sprzyjają wynaturzeniom typu 'nien Czytaj całość