WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Krótszy czas trwania meczów siatkówki? Działacze CEV podjęli ważną decyzję

Od kilku lat w środowisku siatkarskim trwa dyskusja nad możliwymi sposobami skrócenia czasu trwania spotkań. Działacze Europejskiej Konfederacji Siatkówki podjęli decyzję, która ma w tym pomóc.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Rada Administracyjna CEV, podczas posiedzenia w Kazaniu, postanowiła znieść przerwy techniczne. We wszystkich rozgrywkach pod patronatem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, począwszy od 14 maja, po 8 i 16 punkcie nie będą one obowiązywały. Decyzja nie dotyczy mistrzostw krajowych, ale jedynie zawodów rozgrywanych pod egidą CEV - poinformowała na swojej stronie internetowej Serbska Federacja Siatkówki.

Europejska Konfederacja Siatkówki zrezygnowała z przerw technicznych dwa lata po tym, jak decyzję o ich wycofaniu podjęła FIVB. Władze Światowej Federacji na taki ruch zdecydowały się tuż przed turniejem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Decyzję o rezygnacji z dwóch przerw technicznych - które obowiązywały automatycznie po ósmym i szesnastym punkcie zdobytym przez jedną z drużyn, za wyjątkiem tie-breaka - władze FIVB podjęły po konsultacjach z trenerami drużyn kobiet i mężczyzn, uczestniczących w turnieju olimpijskim.

- W mojej ocenie cztero i pięciosetowe mecze bez przerw technicznych po zdobyciu przez jedną z drużyn ósmego i szesnastego punktu, będą krótsze o około szesnaście minut. Zanim zawodnicy wrócą na parkiet, zanim sędzia zagwiżdże, by wznowić grę, mija więcej czasu niż wynosi regulaminowa przerwa - tłumaczył wówczas Piotr Dudek, polski sędzia międzynarodowy.

ZOBACZ WIDEO Polscy siatkarze pokonają 60 tysięcy kilometrów. "Będzie okazja zobaczyć kawałek świata"

Polecamy:
World Tour Warsaw 2018 bilety na mecze siatkówki plażowej już w sprzedaży!

Czy zniesienie przerw technicznych to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
ossrb.org

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.