WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Krótszy czas trwania meczów siatkówki? Działacze CEV podjęli ważną decyzję

Od kilku lat w środowisku siatkarskim trwa dyskusja nad możliwymi sposobami skrócenia czasu trwania spotkań. Działacze Europejskiej Konfederacji Siatkówki podjęli decyzję, która ma w tym pomóc.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Rada Administracyjna CEV, podczas posiedzenia w Kazaniu, postanowiła znieść przerwy techniczne. We wszystkich rozgrywkach pod patronatem Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej, począwszy od 14 maja, po 8 i 16 punkcie nie będą one obowiązywały. Decyzja nie dotyczy mistrzostw krajowych, ale jedynie zawodów rozgrywanych pod egidą CEV - poinformowała na swojej stronie internetowej Serbska Federacja Siatkówki.

Europejska Konfederacja Siatkówki zrezygnowała z przerw technicznych dwa lata po tym, jak decyzję o ich wycofaniu podjęła FIVB. Władze Światowej Federacji na taki ruch zdecydowały się tuż przed turniejem igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. 

Decyzję o rezygnacji z dwóch przerw technicznych - które obowiązywały automatycznie po ósmym i szesnastym punkcie zdobytym przez jedną z drużyn, za wyjątkiem tie-breaka - władze FIVB podjęły po konsultacjach z trenerami drużyn kobiet i mężczyzn, uczestniczących w turnieju olimpijskim.

- W mojej ocenie cztero i pięciosetowe mecze bez przerw technicznych po zdobyciu przez jedną z drużyn ósmego i szesnastego punktu, będą krótsze o około szesnaście minut. Zanim zawodnicy wrócą na parkiet, zanim sędzia zagwiżdże, by wznowić grę, mija więcej czasu niż wynosi regulaminowa przerwa - tłumaczył wówczas Piotr Dudek, polski sędzia międzynarodowy.

ZOBACZ WIDEO Polscy siatkarze pokonają 60 tysięcy kilometrów. "Będzie okazja zobaczyć kawałek świata"

Czy zniesienie przerw technicznych to dobra decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
ossrb.org

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×