Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Siatkarze wygarnęli Heynenowi. "Belg zmienił zachowanie"

Dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Drąg ujawnia, że w trakcie mistrzostw świata polscy siatkarze udali się delegacją do Vitala Heynena. Efektem szczerej rozmowy miała być zmiana zachowania przez belgijskiego szkoleniowca.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
radość trenera Vitala Heynena Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość trenera Vitala Heynena

Bohaterem reprezentacji Polski, która w ostatnią niedzielę zdobyła po raz drugi z rzędu tytuł mistrza świata w siatkówce mężczyzn, zgodnie uznany został Bartosz Kurek. 30-latek grał fantastycznie w najważniejszych spotkaniach i miał ogromny wpływ na spektakularny sukces Biało-Czerwonych.

Kibice, eksperci i dziennikarze nie mają jednak wątpliwości, że wspaniałej gry Kurka i innych zawodników nie byłoby bez Vitala Heynena. Belg, do którego metod przed turniejem wielu nie było przekonanych, wykonał świetną pracę i podjął wiele doskonałych decyzji.

Chociaż Belg jest znany z twardej ręki i mocnego charakteru, potrafi też słuchać zawodników. Przekonuje o tym dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Kamil Drąg. W swoim felietonie ujawnił, że w trakcie mistrzostw do Heynena udała się grupa polskich siatkarzy na szczerą rozmowę.

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Zatorski nawiązał do mistrzostwa sprzed 4 lat. "Lepiej smakuje złoty medal z tego roku"

Miało do niej dojść po przegranym spotkaniu z Francją (1:3). Porażka spowodowała, że los Biało-Czerwonych na turnieju zawisł na włosku.

"Facet, który podczas meczu z Argentyną wszczynał awantury przy każdej okazji i był gotów rzucić się arbitrom do gardeł, w decydujących meczach turnieju był łagodny niczym baranek. Jakby najadł się środków uspakajających albo nagle zmienił skórę" - pisze.

"Wieść gminna niesie, że w Warnie do trenera udała się delegacja siatkarzy. Panowie szczerze sobie porozmawiali, wygarnęli selekcjonerowi to i owo, a Belg potrafił przyznać im rację. Dla dobra drużyny zmienił zachowanie, uspokoił się, a Biało-Czerwoni miażdżyli kolejnych rywali" - ujawnia.

Przypomnijmy, że po finale z Brazylią siatkarze przekonywali, że szczerość Heynena była kluczowa w odniesieniu wielkiego sukcesu na bułgarskich i włoskich boiskach. - Kluczem była jednak szczerość Vitala. Ten gość ma jaja, by być z nami szczerym - mówił Fabian Drzyzga.

Czy spodziewałeś się tak wielkiego sukcesu polskich siatkarzy na MŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
"Przegląd Sportowy"
Komentarze (11)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×