I liga mężczyzn: sensacyjna porażka APP Krispolu, Lechia nowym liderem

Do sporej niespodzianki doszło w 4. kolejce I ligi mężczyzn. W Jaworznie miejscowy MCKiS wygrał 3:0 z niepokonanym dotychczas APP Krispolem Września. Nowym liderem została Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Natalia Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Siatkówka
MCKiS Jaworzno odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej beniaminek pokonał Tauron AZS Częstochowa, a tym razem wygrał z APP Krispolem Września, który w poprzednich meczach nie stracił żadnego punktu i przewodził stawce. W pierwszej partii jaworznianie rozbili przyjezdnych, oddając im zaledwie 12 punktów. Kolejne dwa sety były już bardziej wyrównane, ale w końcówkach na swoją korzyść rozstrzygali je miejscowi. MVP meczu został Rafał Pawlak.

Wpadkę wrześnian wykorzystała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która została nowym liderem I ligi mężczyzn. Tomaszowianie są jedynym niepokonanym zespołem w stawce. Na wyjeździe pokonali KPS Kielce, a do triumfu poprowadził ich Wiktor Musiał. - Cieszy nas przede wszystkim wynik, gra może mniej. Najważniejsze, że zdobyliśmy komplet punktów - mówił po spotkaniu trener Lechii, Bartłomiej Rebzda.

Po raz kolejny zawiódł Tauron AZS Częstochowa. Akademicy, którzy nie ukrywają swoich wysokich aspiracji, ulegli BBTS-owi Bielsko-Biała 1:3. MVP meczu był Bartosz Buniak, który w przeszłości grał w zespole z Częstochowy. Buniak zaliczył aż pięć punktów blokiem.

Blisko sensacyjnej porażki była Stal Nysa. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha wygrał 3:2 z STS Olimpią Sulęcin, ale po dwóch partiach przegrywał 0:2. Trzy kolejne sety to jednak popis gry zespołu z Nysy, który do sukcesu poprowadził Bartosz Bućko. Zwycięstwa odniosły również Gwardia Wrocław, AZS AGH Kraków i KPS Siedlce.

Wyniki 4. kolejki:

Gwardia Wrocław - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 27:25, 25:22, 25:22)

STS Olimpia Sulęcin - Stal Nysa 2:3 (25:19, 25:20, 12:25, 18:25, 11:15)

UKS Mickiewicz Kluczbork - AZS AGH Kraków 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 22:25)

MCKiS Jaworzno - APP Krispol Września 3:0 (25:12, 25:23, 25:21)

KPS Kielce - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)

BBTS Bielsko-Biała - Tauron AZS Częstochowa 3:1 (25:23, 26:28, 25:20, 25:23)

KPS Siedlce - Ślepsk Suwałki 3:1 (25:18, 28:26, 19:25, 26:24)

14. UKS Mickiewicz Kluczbork 4 2 6:12

Czy Lechia Tomaszów Mazowiecki utrzyma prowadzenie w tabeli I ligi mężczyzn po 5. kolejce?