El. LM: lanie w Salonikach. Drużyna Stelio DeRocco blisko fazy grupowej

Siatkarze United Volley Frankfurt i Chaumont VB 52 są blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów. W 3. rundzie eliminacji klub z Niemiec wygrał 3:0 na wyjeździe z PAOK-iem Saloniki.

Stelio DeRocco WP SportoweFakty / Karina Stańczyc / Na zdjęciu: Stelio DeRocco
Prowadzona przez byłego trenera MKS-u Będzin, Stelio DeRocco drużyna z Frankfurtu jest nowicjuszem w elitarnych rozgrywkach. PAOK Saloniki to przy United Volleys weteran Ligi Mistrzów, ale w poprzedniej rundzie miał większy problem z awansem. Dwumecz z Istabul BBSK rozstrzygnął w złotym secie.

To był sygnał, który wskazywał na przewagę mniej doświadczonych Niemców. Na boisku znalazła ona potwierdzenie. United Volleys wygrał w Salonikach 3:0. Pierwszego seta rozstrzygnął dopiero na przewagi, ale im dłużej trwało spotkanie, tym rzadziej dopuszczał do głosu Greków. Aż czterech podopiecznych DeRocco zdobyło kilkanaście punktów. Najwięcej 16 "oczek" Moritz Karlitzek. Lucas Van Berkel zapunktował sześć razy blokiem. Wszyscy pozostali obecni na boisku siatkarze w sumie siedem.

Niemcy mogą być czwartym krajem z trzema przedstawicielami w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Czekają już tam Berlin Recycling Volleys i VfB Friedrieshafen prowadzony przez Vitala Heynena.

Szybkie zwycięstwo 3:0 odniósł w środę również francuski Chaumont VB 52 z serbską Vojvodiną Nowy Sad. Najwięcej 13 punktów zdobył Matej Patak, były zawodnik Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Atakował on z wysoką skutecznością 52 procent.

Rewanże za tydzień w Frankfurcie i Nowym Sadzie.

Klub lepszy w rywalizacji PAOK-u Saloniki z United Volley Frankfurt trafi do grupy z Zenitem Kazań, Halkbankiem Ankara i Knack Roeselare. Z kolei drużyna, która wygra dwumecz Chaumont VB 52 kontra Vojvodina Nowy Sad, będzie bić się w fazie grupowej z ACH Volley Ljubljana, VfB Friedriechshafen i Zenitem Sankt Petersburg.