Liga Mistrzów: siatkarze Dynama Moskwa mistrzami końcówek setów w starciu z Tours VB

Dynamo odniosło swoje drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów 2018/2019, ale nie przyszło mu to łatwo. Ekipa z Moskwy w trzech zaciętych setach pokonała Tours VB.

Tomasz Rosiński
siatkarze Dynama Moskwa Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Dynama Moskwa
Obydwie drużyny przystępowały do czwartkowej konfrontacji po wygranych z Arkasem Izmir i porażkach z Sir Sicoma Colussi Perugia. Od początku potyczki na boisku trwała wymiana ciosów i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi. Ozdobą rywalizacji była walka atakujących Romanas Szkuljawiczus vs Hermans Egleskalns, którzy w pierwszym secie byli praktycznie nie do zatrzymania dla atakujących. Ostatecznie doszło do gry na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, zwyciężając do 25.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni w moskiewskiej hali wciąż oglądali wyrównaną walkę. Z tonu spuścił Szkuljawiczus, który miał coraz więcej problemów w ofensywie. Natomiast Egleskalns wciąż napędzał grę Tours, którego wspierał Gazmend Husaj. Po raz kolejny o wszystkim rozstrzygnęła emocjonująca końcówka i ponownie lepiej rozegrali ją podopieczni Konstantina Brianskiego, triumfując 26:24.

Przyjezdni, po przegraniu dwóch kolejnych odsłon, nie zamierzali odpuszczać i potrafili dotrzymywać kroku zawodnikom rosyjskiego klubu. Przebudzili się Dick Kooy i Jurij Bierieżko, którzy byli skuteczni na skrzydłach. Widoczny w szeregach gości był Barthelemy Chinenyeze (były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów). W końcowym rozrachunku znów finisz dobrze rozegrało Dynamo Moskwa (26:24) i wygrało mecz 3:0.