Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kontrowersyjny wyrok w sprawie Magdaleny Stysiak. Stworzono niebezpieczny precedens?

Znana jest przyszłość 18-letniej Magdaleny Stysiak. Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej wydał orzeczenie o utrzymaniu w mocy decyzji Polskiej Ligi Siatkówki, w którym oddalono wniosek klubu Chemik Police o ukaranie zawodniczki.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Magdalena Stysiak Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Magdalena Stysiak

- Cieszę się, że decyzja Polskiej Ligi Siatkówki została podtrzymana i będę mogła reprezentować barwy Grot Budowlanych Łódź. Mam nadzieję, że ta sprawa już się zakończy i będę mogła skupić się na grze - skomentowała całe zamieszanie Magdalena Stysiak .

Ostateczną decyzję w sprawie zmiany barw klubowych przez utalentowaną reprezentantkę Polski, podjął Sąd Odwoławczy PZPS. Z dniem 30 stycznia, siatkarka stała się pełnoprawną zawodniczką Grot Budowlanych Łódź.

- Magda Stysiak już oficjalnie będzie mogła dołączyć do Grot Budowlanych. To duże wzmocnienie dla naszej drużyny. Gra i rywalizacja na parkiecie jest bardzo ważna dla tak młodej zawodniczki, dlatego tym bardziej cieszymy się z decyzji Sądu Odwoławczego PZPS - powiedział prezes Grot Budowlanych, Marcin Chudzik.

ZOBACZ WIDEO Fenomenalna forma Klicha w klubie. "Chciałbym, żeby przełożył to na reprezentację"

Na oficjalnej stronie klubowej ekipy z Łodzi pojawił się już oficjalny komunikat w tej sprawie. Pełną treść prezentujemy poniżej.

Komunikat Sądu Odwoławczego Polskiego Związku Piłki Siatkowej z dnia 30 stycznia 2019 roku

Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej informuje, iż w dniu dzisiejszym po odbyciu posiedzenia w sprawie SO 1/2019 i rozpatrzeniu Odwołania od Decyzji Polskiej Ligi Siatkówki S. A. z dnia 17 stycznia 2019r. w sprawie Zawodniczki Magdaleny Stysiak, wydał orzeczenie o utrzymaniu w mocy Decyzji Polskiej Ligi Siatkówki S. A.

Przed kilkoma tygodniami prezes Chemika Police, na łamach oficjalnego klubowego serwisu, wyrażał obawy, że ostateczny wyrok w tej sprawie może stanowić niebezpieczny precedens.

- Każda siatkarka lub siatkarz, którzy podpisali kontrakt przed ukończeniem 18. roku życia, będą mogli zachować się jak Magda. Powiedzą, że ich kontrakt jest nieważny i odchodzą. Jeśli klub odpowie, że tak się nie da, że kontrakt jest obowiązujący, to zawodniczka lub zawodnik zripostują: skoro Magda Stysiak mogła, to czemu ja nie? (...) Jeśli decyzja PLS SA będzie na korzyść Magdy, to nie będzie się opłacało kontraktować młodych siatkarek. Lepiej ściągnąć kogoś starszego, bo przynajmniej ma się pewność, że podpisany kontrakt jest coś warty - argumentował Paweł Frankowski.

Decyzja Sądu Odwoławczego Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozwiązała kwestię przynależności klubowej młodej zawodniczki. W najbliższym czasie działaczy Ligę Siatkówki Kobiet czeka jednak kolejny kłopot. W jaki sposób należy w takim razie zweryfikować wyniki spotkań ligowych, w których brała udział Magdalena Stysiak po osiągnięciu pełnoletności, czyli przeciwko Grot Budowlanym Łódź, KSZO Ostrowiec oraz #Volley Wrocław?

Czy zgadzasz się z wyrokiem Sądu Odwoławczego PZPS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
budowlanilodz.pl
Komentarze (8):
 • Roscislaw Wolanski Zgłoś komentarz
  To już PIS przejął pisanie komentaży i dyktuje jak należy pisać?
  • Roscislaw Wolanski Zgłoś komentarz
   Dziwi mnie jeden temat: istnieje PZPS jest pierwszą władzą oraz powstała PLS - na co oraz po co, żeby mącić i nie przestrzegać prawa jakie zostało stworzone. Kluby płacą składki na
   Czytaj całość
   utrzymanie obu tych instytucji. Zarząd Chemika powinien natychmiast wystąpić do sądu powszechnego do puki jeszcze nie przejął PIS, bo w PZPS już jest obatel.
   • Jg2 Zgłoś komentarz
    Nie będzie żadnej drogi sądowej bo Police mogłyby stracić dużo więcej.
    • Zenon Grzesik Zgłoś komentarz
     Polska Liga Siatkówki Warszawa ul. BAGNO 2. Adres najlepiej oddaje to co oni tam robią. Prawo mają w "głębokim poważaniu" , a liczą się tylko układy. Zarządowi Chemika pozostaje tylko
     Czytaj całość
     droga sądowa w sądzie powszechnym. Tym cwaniakom należy się porządna nauczka.
     • Kris59 Zgłoś komentarz
      Najważniejszy aby Magda grała. Choc jej wczorajszy debiut w Budowlanych nie wypadł okazale. Kto wie czy zmiana pozycji będzie jej służyć ? Jako atakująca była kopalnią punktów a
      Czytaj całość
      obciążona jeszcze przyjęciem może nie podołać. Nie wiem więc czy Stysiak będzie niby tak wielkim wzmocnieniem Budowlanych jak to niektórzy twierdzą.
      • Małgorzata Zgłoś komentarz
       Trudno się wypowiadać, jak nie ma podanych wszystkich faktów, zapewne z różnych powodów. Dla mnie istotne jest aby ta dziewczyna grała bo w żeńskiej siatkówce nie mamy takiego
       Czytaj całość
       potencjału aby pozwolić sobie na stratę takiej zawodniczki.
       • Stanisław M Zgłoś komentarz
        W PLS jak widać rządzą układy. Chemik powinien wystąpić do Sądu powszechnego i zapewne tak zrobi.
        • TOM-BYD Zgłoś komentarz
         Popieprzone polskie sądy...
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×