Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jakub Dolata o aferze z Łukasik: Nie chowajmy ich w inkubatorach, bo w zderzeniu z realnym światem polegną na całego

Głos po aferze dotyczącej oskarżenia Marcello Abbondanzy o mobbing wobec Martyny Łukasik z Chemika zabrał menedżer Jakub Dolata. - Nie chowajmy ich (siatkarek - red.) w inkubatorach, bo w zderzeniu z realnym światem polegną na całego - skomentował.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Jakub Dolata Newspix / Maciej Goclon / Na zdjęciu: Jakub Dolata

Andrzej Grzyb, menedżer Łukasik, wystosował list do Pawła Frankowskiego (prezes Chemika Police), w którym oskarżył trenera Abbondanzę o stosowanie mobbingu wobec 19-letniej zawodniczki.

Szalę goryczy miało przelać zachowanie Włocha podczas piątkowego meczu policzanek z Grot Budowlanymi Łódź (3:2). Wówczas szkoleniowiec - według Grzyba - miał swoją wulgarną, nieprofesjonalną, niepedagogiczną i chamską postawą doprowadzić siatkarkę do płaczu.

Na temat tej sytuacji wypowiedział się na Twitterze Dolata. - Wychodzi na to, że młodzież musi grać, może podważać kontrakty i nie wolno jej źle traktować. W ten sposób wychowamy zgraję ludzi tylko wymagających i nic niedających. Słabych psychicznie i roszczeniowych. Na pewno w życiu w niczym to im nie pomoże - stwierdził.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS walczy z białaczką. "Tacy twardziele jak on nie zwykli przegrywać"

- Jestem cały sercem za zawodniczkami. Także za młodzieżą. Ale na Boga nie chowajmy ich w inkubatorach, bo w zderzeniu z realnym światem polegną na całego - kontynuował mąż Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty.

- Nawiązując do Łukasik gate uważam że jednoznacznie powinna się teraz wypowiedzieć sama zainteresowana. Musi iść w lewo albo w prawo, bo oskarżenia są bardzo mocne i mogą wpływać na przyszłość i życie trenera. Jak się powiedziało A, trzeba powiedzieć B z wszystkimi konsekwencjami. Bo albo to prawda i trener jest skończony, albo nieprawda i idą procesy o zniesławienie i straty na wizerunku trenera. Może być drogo - zakomunikował Jakub Dolata.

Natomiast krótko skwitował Oskar Kaczmarczyk (między innymi były członek sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski): - Tego to jeszcze nie grali...

Czytaj też: Chemik Police na razie nie komentuje sprawy Martyny Łukasik. "To delikatna kwestia"

Czy Jakub Dolata ma rację w tej sytuacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (7):
 • Lechu.P Zgłoś komentarz
  Panie Dolata. Na temat żeńskiej siatkówki nie wypowiadaj się. Nie masz moralnie do tego prawa. Nie wiem czy zrozumiał Pan słowo "moralnie". Jeżeli nie, to zapraszam do wstydliwej dla
  Czytaj całość
  Pana dyskusji.
  • mirmur Zgłoś komentarz
   Lepiej nie zabierać głosu w sprawie znanej z jednej strony. Ale nie ulega wątpliwości, że nadużywanie wulgaryzmów jest nagminne. Tak wśród trenerów jak i zawodników. Ale co innego
   Czytaj całość
   powiedzieć k .. mi nie wyszło a co innego k co robisz.
   • lubelak_fan Zgłoś komentarz
    Byłem na meczu II ligi żeńskiej. Trener jednej z drużyn używał nagminnie słów uznanych powszechnie jako obelżywe w stosunku do swoich zawodniczek. Na zwróconą kulturalnie uwagę, że
    Czytaj całość
    to młode dziewczyny i powinien okiełznać swój język, ruszył w moim kierunku. Wystarczyło, że wstałem z ławki i zawrócił na ławkę trenerską.
    • Siatkarka Zgłoś komentarz
     Jak ją mógł obrazić słownie skoro on nie mówi po polsku,a ona nie mówi po włosku
     • Leon Cybulski Zgłoś komentarz
      Obrażanie kobiet,szczególnie młodych,wrażliwych zawodniczek jest niedopuszczalne. Rolą trenera jest umiejętność bezkonfliktowego kierowania zespołem.
      • Wawa61 Zgłoś komentarz
       Rozsądny głos Dolaty. A wszystko zaczęło się od Stysiak i niezrozumiałego stanowiska PLSK.
       • Kazimierz Wieński Zgłoś komentarz
        Co innego wymagania a co innego niestosowne zachowanie trenera do jakby nie było kobiety !!!
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×