I liga mężczyzn: Tauron AZS Częstochowa przełamał złą serię, Lechia Tomaszów Mazowiecki na czele

Po 49 dniach przerwy Tauron AZS Częstochowa odniósł zwycięstwo w rozgrywkach I ligi mężczyzn. AZS wygrał z STS Olimpią Sulęcin 3:1. Fazę zasadniczą na pierwszej pozycji zakończy Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Łukasz Witczyk
siatkarze AZS-u Częstochowa Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze AZS-u Częstochowa
Tym samym Tauron AZS Częstochowa przerwał serię siedmiu porażek z rzędu. Mecz dwóch najsłabszych drużyn w I lidze mężczyzn dostarczył sporo emocji. Pierwsza partia zakończyła się triumfem przyjezdnych, ale w trzech kolejnych górą byli już Akademicy. Sześciokrotny mistrz Polski dwa sety wygrał po emocjonującej grze na przewagi. Najpierw było 29:27, a następnie 36:34. Dopiero w czwartej odsłonie częstochowianie dominowali już na parkiecie i triumfowali do 19, a cały mecz wygrali 3:1.

Niespodziewaną porażkę poniosła Stal Nysa. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Stelmacha był tylko tłem dla Gwardii Wrocław. Drużyna z Nysy w żadnej z partii nawet nie nawiązała walki z dobrze dysponowanymi wrocławianami. Ci dominowali na boisku i wygrali kolejno do 17, 16 i 20. Porażka drogo kosztowała Stal, gdyż klub ten spadł w tabeli z drugiego miejsca na czwarte.

Potknięcie Stali wykorzystał APP Krispol Września, który przed własną publicznością nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Exact Systems Norwida Częstochowa. Wrześnianie wygrali 3:0, a częstochowianie, którzy jeszcze niedawno zapowiadali walkę o awans do PlusLigi, zajmują teraz szóste miejsce w tabeli.

Ważne zwycięstwo odniósł też zespół Ślepska Suwałki, który na wyjeździe pokonał AZS AGH Kraków 3:0, co dało awans na trzecią lokatę w tabeli. Fazę zasadniczą już na pewno wygra Lechia Tomaszów Mazowiecki, która 3:0 rozbiła KSP Siedlce.

Wyniki:

Gwardia Wrocław - Stal Nysa 3:0 (25:17, 25:16, 25:20)

Lechia Tomaszów Mazowiecki - KPS Siedlce 3:0 (25:14, 25:20, 25:22)

AZS AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 0:3 (22:25, 19:25, 24:26)

BBTS Bielsko-Biała - UKS Mickiewicz Kluczbork 3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:22)

Buskowianka Kielce - MCKiS Jaworzno 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:22)

Tauron AZS Częstochowa - STS Olimpia Sulęcin 3:1 (23:25, 29:27, 36:34, 25:19)

APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:21, 25:22)