Liga Mistrzów: planowy finisz ekipy Wilfredo Leona

Klub z Perugii w ostatnim grupowym meczu Ligi Mistrzów uporał się w czterech setach z Arkasem Izmir, zaś trener Lorenzo Bernardi dał się wykazać zmiennikom. Dynamo Moskwa wygrało 3:0 z Tours VB, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Michał Kaczmarczyk
siatkarze Sir Safety Conad Perugia Facebook / Sir Safety Perugia Volley Club / Na zdjęciu: siatkarze Sir Safety Conad Perugia
Pewny awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów mistrz Włoch mógł pozwolić sobie na testowanie rezerwowych w konfrontacji z ostatnim w tabeli grupy Arkasem Izmir. W pierwszej szóstce Sir Sicomy Colussi Perugii wybiegli zmiennicy Aleksandara Atanasijevicia i Dragana Stankovicia, a po dwóch wygranych setach z parkietu na stałe zeszli Filippo Lanza, Luciano De Cecco i Wilfredo Leon, który zdobył w omawianym spotkaniu 9 punktów przy 43 procentach skuteczności.

Liga Mistrzów: Zenit Sankt Petersburg jak taran. Chaumont VB 52 awansował

Turecka drużyna wyczuła słabość faworytów wybiegających myślami ku kolejnej rundzie rozgrywek i wygrała na przewagi trzeciego seta, ale ekipa Lorenzo Bernardiego dopełniła dzieła w czwartym secie, wygranym do 16. Najwięcej punktów dla Arkasu zdobył tego dnia były gracz Cuprum Lubin Robert Taht (15), zaś po stronie zwycięzców nie zawiedli rezerwowi, Sjoerd Hoogendoorn (20 pkt) i Gianluca Galassi (11 pkt).

Dynamo Moskwa zrobiło swoje w starciu z francuskim Tours VB i po trzecim secie tego starcia polscy kibice wiedzieli, że tym samym do fazy pucharowej LM nie awansują razem PGE Skra Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Gospodarze zrobili bardzo dużo, by urwać przedstawicielowi Superligi choćby seta, ale musieli się obejść smakiem mimo bardzo dobrze postawy w pierwszym i trzecim secie.

W kadrze Konstantina Brianskiego zawiódł Romanas Szkuljawiczus, ale doskonale zastąpił go Paweł Krugłow, autor dziesięciu punktów i bohater ostatniej partii. Poza tym przyzwoicie na lewym skrzydle spisał się Holender Dick Kooy, który zdobył dla Dynama 17 punktów, a do tego klasę w bloku pokazał Dmitrij Szczerbinin, który 7 razy blokował próby Francuzów. Dodajmy ponadto, że w trzecim secie na boisku pojawił się polski rozgrywający Dynama, Grzegorz Pająk.

Sir Sicoma Colussi Perugia - Arkas Izmir 3:1 (25:22, 25:21, 25:27, 25:16)

Sir Sicoma: Ricci, Hoogendoorn, Leon, Lanza, De Cecco, Galassi, Colaci (libero) oraz Hoag, Della Lunga, Seif, Piccinelli (libero).

Arkas: Matic, Radke, Taht, Gulmezoglu, Lagumdzija, Sikar, Mert (libero) oraz Bravo Pereira, Kaya.

Tours VB - Dynamo Moskwa 0:3 (23:25, 17:25, 31:33)

Tours: Van Rekom, Egleskans, Trinidad, Terjomenko, Wounembaina, Stahl, Henno (libero) oraz Capet.

Dynamo Moskwa: Własow, Bierieżko, Kooy, Szczerbinin, Bezrukow, Szkuljawiczius, Kabeszow (libero) oraz Pająk, Siejemszczikow, Krugłow.

Renee Teppan show. PGE Skra Bełchatów lepsza od Berlin Recycling Volleys!