ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza od ONICO Warszawa w towarzyskim meczu w Częstochowie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Newspix / Łukasz Laskowski / Na zdjęciu: siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i ONICO Warszawa nie tracą czasu przed półfinałami PlusLigi. Obie drużyny, czekając na swoich rywali w 1/2 finału, zagrały towarzyski mecz w Częstochowie. ZAKSA wygrała 3:1 i triumfowała również w dodatkowym secie.

[tag=1808]

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle[/tag] wygrała rundę zasadniczą PlusLigi, a ONICO Warszawa zajęło 2. miejsce w tabeli. Obie drużyny bezpośrednio zakwalifikowały się do półfinałów rozgrywek i czekają na swoich rywali w tej fazie.

Żeby zachować rytm meczowy, zespoły spotkały się w bezpośrednim spotkaniu towarzyskim w Częstochowie. Starcie odbyło się pod nazwą "Mecz pełen Gwiazd". Andrea Gardini i Stephane Antiga podeszli do pojedynku bardzo poważnie i do wyjściowych składów zgłosili najlepszych swoich graczy. Tym samym na parkiet wybiegli tacy zawodnicy jak Bartosz Kurek, Beniamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski, Sam Deroo czy Paweł Zatorski.

Po czterosetowym spotkaniu ze zwycięstwa 3:1 mogli cieszyć się kędzierzynianie. Trenerzy obu drużyn umówili się jednak na rozegranie jeszcze dodatkowego seta. W nim także lepsi okazali się wicemistrzowie Polski, triumfując bardzo wyraźnie do 7. MVP spotkania wybrany został środkowy ZAKSY, Łukasz Wiśniewski.

Przypomnijmy, że półfinałowym rywalem ZAKSY będzie lepszy z barażowej pary Cerrad Czarni Radom kontra Aluron Virtu Warta Zawiercie. Z kolei ONICO w 1/2 finału zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Jastrzębski Węgiel kontra PGE Skra Bełchatów. Baraże toczą się do dwóch wygranych spotkań. Na razie 1:0 prowadzą w parach Warta Zawiercie i Jastrzębski.

Wynik piątkowego spotkania towarzyskiego w Częstochowie:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - ONICO Warszawa 3:1 (25:23, 25:21, 18:25, 25:22), dodatkowy set: 15:7

Wyjściowe składy:

ZAKSA: Toniutti, Kaczmarek, Wiśniewski, Deroo, Śliwka, Bieniek, Zatorski (libero)

ONICO: Kurek, Wrona, Brizard, Vigrass, Kwolek, Łukasik, Wojtaszek (libero)

Czy ZAKSA i ONICO awansują do tegorocznego finału PlusLigi?