WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tauron AZS Częstochowa odzyskał trofea. "Jest to sytuacja niezwykle wstydliwa"

Tauron AZS Częstochowa odzyskał już trofea, które zostały zajęte przez komornika na rzecz niespłaconych zobowiązań. - Do takich sytuacji nie może dochodzić - powiedział prezes Kamil Filipski.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Facebook / Tomasz Kudala / facebook.com/tauronazsczestochowassa / Na zdjęciu: siatkarze Tauronu AZS-u Częstochowa

To, że Tauron AZS Częstochowa ma długi względem zawodników i trenerów nie jest tajemnicą. Ze słów Krzysztofa Stelmacha wynika, że zobowiązania sięgają nawet grudnia 2017 roku. Wierzycielom zabrakło cierpliwości i postanowili oddać sprawę do komornika. Ten w czwartek pojawił się w siedzibie klubu i zajął kilka pucharów. Jak poinformował prezes AZS-u, Kamil Filipski, trofea zostały już odzyskane.

"Wyrażam głębokie ubolewanie nad faktem, że doszło do sytuacji, w których jeden z dłużników przeprowadził niezwykle bolesną procedurę odzyskiwania swoich należności, która dotarła do opinii publicznej. Zgadzam się, że do takich sytuacji nie może dochodzić na żadnym poziomie prowadzenia spółek prawa handlowego - czy to w sporcie czy każdej innej dziedzinie. Jest to sytuacja niezwykle wstydliwa i stanowi dla mnie bardzo istotny bodziec do włożenia jeszcze większej pracy w budowanie AZS-u Częstochowa, z którego wszyscy moglibyśmy być dumni" - przekazał Filipski w oświadczeniu.

"Z pewnością należy uderzyć się w pierś, przyznać do wielu błędów i znaleźć możliwie szybkie wyjście z obecnej sytuacji. Dla zachowania porządku informuję, że klubowe trofea są już bezpieczne. Chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić, że pomimo występowania tabloidowych informacji o końcu KS AZS Częstochowa S.S.A., taka sytuacja nie ma miejsca. Problemy klubu nie stanowią powodu, dla którego ten miałby zakończyć swoją działalność. Wręcz przeciwnie. Zaznaczam, że wraz z ludźmi którym zależy na dalszej realizacji tej misji, robię wszystko aby spółka uregulowała w jak najszybszym trybie wszelkie zobowiązania" - dodał Filipski.

O tym, że AZS ma spłacić wszystkie długi wobec pracowników prezes zapewniał w wywiadzie udzielonym naszemu portalowi. - Przed klubem bardzo ważny czas. Przede wszystkim czas na wyciągnięcie wniosków z dotychczasowych wydarzeń i wdrożenie zaawansowanego planu restrukturyzacyjnego mającego na celu uzdrowienie spółki od strony finansowej. Nie poddam się w walce o to, aby o AZS-ie Częstochowa mówiło się tak jak nieco ponad dekadę temu - kiedy biało-zieloni świętowali zdobycie Pucharu Polski. Wierzę, że dobra idea przetrwa ten ciężki czas i wraz z sympatykami siatkówki w wykonaniu graczy z gryfem na piersi, będziemy mogli przeżywać tylko sportowe emocje. Stawiam to jako punkt honoru - powiedział Filipski.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Polakom znudził się Lewandowski? "Piątek jest nowy i świeży. Tego właśnie pragną kibice"

Czy wierzysz w to, że Tauron AZS Częstochowa spłaci długi wobec zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×