Liga Narodów Kobiet: USA nowym liderem. Rozpędzone także Włoszki

Reprezentacja USA wykorzystała porażkę Turcji i dzięki zwycięstwu 3:1 z Serbią została liderem Ligi Narodów Kobiet. Na drugim miejscu w tabeli są Włochy po wygranej 3:1 z Dominikaną.

siatkarki reprezentacji USA Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji USA
Serbki wygrały 25:23 pierwszego seta z Amerykankami, ale to był dla mistrzyń świata tylko miły złego początek. Reprezentacja USA rządziła na boisku w pozostałych partiach, wygrała 3:1 i zdobyła komplet punktów po raz czwarty w tegorocznej Lidze Narodów Kobiet. Tylko ona ma na koncie 12 "oczek".

Drużyna ze Stanów Zjednoczonych zdobyła 16 punktów blokiem i zaserwowała 10 asów. Po pięć "oczek" w obu elementach wywalczyła Haleigh Washington, a liderką zespołu w ataku była Andrea Drews, która wykorzystała 19 z 29 piłek od rozgrywającej. Reprezentacja Serbii miała problem ze skutecznością. Po nieobecność Tijany Bosković nie potrafiły jej zastąpić na skrzydłach znane z polskich boisk Ana Bjelica, Bianka Busa czy Jelena Blagojević.

Włoszki dysponują w tym tygodniu atutem własnego boiska. Mecz z Dominikaną rozpoczęły od zwycięstwa 25:18 w pierwszym secie. Później miały więcej problemów z przeciwnikiem. Dowodzona przez Indre Sorokaite drużyna, tak samo jak Amerykanki, zamknęła mecz w czwartym secie. Po zwycięstwie 3:1 jest na drugim miejscu w tabeli. Środowe spotkanie Italii z USA będzie pojedynkiem na szczycie Ligi Narodów Kobiet.