Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dragan Travica zaatakował irańską federację. "Oskarżacie Kubiaka, a co robicie z klubami, które nie płacą?"

Dragan Travica wciąż czeka na swoją pensję z klubu Szahrdari Urmia. Brązowy medalista olimpijski z Londynu na Instagramie zamieścił emocjonalny wpis, nawołując o pomoc do FIVB i irańskiej federacji.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Dragan Travica WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Dragan Travica

Wydawałoby się, że o swoim pobycie w Iranie i tamtejszej lidze Dragan Travica mógłby już dawno zapomnieć, bowiem klub ten opuścił razem z ojcem Ljubomirem w styczniu 2017 roku.

O problemach finansowych klubu i możliwości odejścia z ligi zawodnik wiedział kilka tygodni wcześniej, zdążył nawet sprawę braku płatności zgłosić do irańskiego sądu. Ten jednak odrzucił argumentację siatkarza.

Sprawa nadal nie jest zamknięta. Travica zdenerwował się tym, że irańska federacja zajmuje się słowami Michała Kubiaka na temat Iranu, natomiast zupełnie nie przejmuje się uregulowaniem płatności sprzed kilku lat.

ZOBACZ WIDEO Prezes PZPS o kontrowersyjnych słowach Michała Kubiaka. "Zostało wszczęte dochodzenie. To była jawna prowokacja"

Czytaj też:
-> Wojciech Drzyzga skomentował karę dla Michała Kubiaka. "Nikomu niepotrzebna historia"
-> Mirosław Przedpełski o karze dla Michała Kubiaka. "Spodziewam się, że FIVB uzna ją za wystarczającą"

"Już wystarczy. Kluby siatkarskie muszą płacić zawodnikom za ich pracę. Ciężko trenujemy, walczymy na boisku, żeby drużyny wygrywały i dostawały za to nagrody. A my za to nie otrzymujemy zapłaty? To niesprawiedliwe być traktowanym w ten sposób. Wielu graczy zmaga się z taką sytuacją!

Minęły już prawie dwa lata od decyzji FIVB, wedle której Szahrdari Urmia powinien mi zapłacić. Nadal tak się nie stało. 40 proc. irańskich klubów podlega sankcjom FIVB. Dlaczego turniej Ligi Narodów organizowany jest w Iranie, jakby nic się nie stało? Dlaczego nie otrzymałem odpowiedzi od FIVB na moje pisma?

FIVB #BePartOfTheGame (oficjalny hashtag Ligi Narodów, "Bądź częścią gry" - przyp. red.) - co robisz z klubami, które nie liczą się z twoimi decyzjami i sankcjami?

IRIVF (Irański Związek Piłki Siatkowej) - oskarżacie Kubiaka, a co robicie w tym przypadku?

To się musi zmienić. FIVB musi chronić zawodników" - napisał Travica na Instagramie.

Przypomnijmy, że irańska federacja domaga się kary dla Michała Kubiaka za słowa, których użył podczas wywiadu w "Prawdzie Siatki". Prezes irańskiego związku Afshin Davari złożył skargę do FIVB.

W środę PZPS nałożył na kapitana reprezentacji Polski karę zawieszenia na sześć spotkań. Komisja Etyki FIVB, która rozpatrzy skargę Irańczyków, może zaproponować zarządowi federacji następujące kary: ostrzeżenie, reprymendę, karę finansową w wysokości do 10 tysięcy franków szwajcarskich, zawieszenie na okres do sześciu miesięcy. 

- Karę wymierzoną przez PZPS uważam za adekwatną. W mojej ocenie FIVB uzna ją za wystarczającą - mówił nam Mirosław Przedpełski, członek zarządu światowej federacji.

Dragan Travica po tym, jak opuścił ligę irańską, przeniósł się do swojej ojczyzny, grał w Azimucie Modena oraz Kioene Padwa.

Czy FIVB powinna mocniej reagować w kwestii zaległości w klubach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (31)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×