Liga Narodów: Włosi i Rosjanie nie zawiedli. Trzecie zwycięstwo obu ekip

Reprezentacje Włoch i Rosji były faworytami w swoich meczach i zdobyły komplet punktów. Drużyna z Italii pokonała 3:1 USA, a gospodarze turnieju Ligi Narodów w Ufie wygrali 3:0 z Portugalią.

siatkarze reprezentacji Włoch Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch
Reprezentacja Włoch miała w swoim meczu zdecydowanego lidera. Gabriele Nelli zdobył 28 punktów. Do tego najczęściej atakował, wywalczył najwięcej "oczek" blokiem i zaserwował najwięcej asów. Wygrana 3:1 to trzecia z rzędu Włochów. Są na miejscu premiowanym awansem do turnieju finałowego Ligi Narodów.

Opór Włochom stawiał głównie Benjamin Patch, ale tylko on miał ponad 50 procent skuteczności w ataku. Atutem reprezentacji USA były też zagrywki Garretta Muagututii, który 25 razy wprowadził piłkę do gry i zaserwował trzy asy. To jednak było za mało, żeby drużyna wygrała więcej niż jednego seta.

Gospodarzem turnieju w Ufie są Rosjanie, którzy w piątek zwyciężyli 3:0 z najmniej doświadczonymi w rozgrywkach Portugalczykami. Przejściowe problemy mieli tylko w drugim secie, w którym drużyna z Półwyspu Iberyjskiego miała kilka punktów przewagi. Rosja dysponowała zdecydowanie większą siłą w ataku, a jej przeciwnicy mieli problem ze sforsowaniem bloku. Jednym z bezradnych w ofensywie Portugalczyków był Alexandre Ferreira. Znany z polskich boisk siatkarz wykorzystywał co trzecią piłkę od swojego rozgrywającego.