Liga Narodów Kobiet: Turcja bezlitosna dla Włoszek

Turcja jest w półfinale Ligi Narodów Kobiet po zwycięstwie 3:0 z Włochami. Przewaga zespołu znad Bosforu w tym meczu była olbrzymia.

reprezentacja Turcji siatkarek Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: reprezentacja Turcji siatkarek
Reprezentacja Turcji rozpoczęła turniej finałowy Ligi Narodów Kobiet od zwycięstwa 3:1 z Chinami. Uskrzydlona wynikiem i grą w poprzednim dniu radziła sobie rewelacyjnie również w pojedynku z Włochami. Pierwszego seta wygrała 25:21. Prowadziła po nim 5:0 w blokach, 3:0 w asach serwisowych. Liczby już dawały do zrozumienia, która drużyna jest w czwartek w wyższej formie i ma więcej argumentów.

Drużyna znad Bosforu rządziła niepodzielnie w drugim secie i zdemolowała Włoszki. Wynik 0:2 odwróciła szybko na 11:3, a maksymalna zaliczka Turczynek wynosiła 11 punktów przy stanie 23:12. Lepsza drużyna miała po wygranej 25:15 partii pewne miejsce w półfinale.

Najbardziej zapracowana spośród Turczynek w ataku była tradycyjnie Ebrar Karakurt. W bloku i w polu serwisowym wyróżniały się Kubra Caliskan oraz Zehra Gunes. Selekcjoner nie wymienił podstawowych siatkarek mimo pewnego awansu, a te miały za zadanie szybko dokończyć spotkanie. Turcja wygrała trzeciego seta 25:20.

W meczu bez historii problemy Włoszek rozpoczynały się w przyjęciu. Większość sytuacyjnych piłek trafiała do Paoli Egonu, która w dwóch setach skończyła zaledwie 10 z 34 akcji. Pozostałe reprezentantki Włoch sporadycznie jej pomagały, z kwadratu rezerwowych wchodziła tylko na fragmenty Indre Sorokaite. Cała drużyna z Półwyspu Apenińskiego musi wyraźnie poprawić swoją grę, jeżeli chce w piątek wygrać mecz o miejsce w półfinale z Chinkami.

Włochy - Turcja 0:3 (21:25, 15:25, 21:25)

Włochy: Egonu, Malinov, Chirichella, Danesi, Bosetti, Sylla, De Gennaro (libero) oraz Pietrini, Sorokaite, Ohro, Fahr

Turcja: Ismailoglu, Ercan, Gunes, Ozbay, Caliskan, Karakurt Akoz (libero) oraz Dilik, Yilmaz